Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.03 13:36

Skvernelis pakvietė LLRA į koaliciją, bet ar jie sutiks jungtis, kol kas neaišku

Toliau vykstant deryboms dėl valdančiosios koalicijos plėtimo, premjeras Saulius Skvernelis susitiko su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininku Valdemaru Tomaševskiu. Pastarasis sulaukė pasiūlymo partijai jungtis prie koalicijos, bet teigė, kad sprendimas bus priimtas penktadienį.

LLRA-KŠS pirmininkas V. Tomaševskis spaudos konferencijoje sveikino išrinktąjį prezidentą Gitaną Nausėdą ir sakė besidžiaugiantis, kad jis didelio palaikymo sulaukė tose savivaldybėse, kurios įprastai palaiko jo vadovaujamą partiją. Politikas taip pat kalbėjo, kad vienintelei jo partijai EP rinkimuose pavyko išsaugoti pozicijas, turėtas po 2016-ųjų Seimo rinkimų.

Nuo praėjusios savaitės, kuomet buvo pradėta derėtis dėl naujos valdančiosios koalicijos sutarties, ore kybo klausimas, ar prie jos prisijungs ir LLRA-KŠS. Nors jau aišku, kad memorandumą dėl koalicinio susitarimo pasirašė „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir „tvarkiečiai“, kol kas prie ant jo nėra LLRA-KŠS, Seime bendradarbiavusių su valdančiaisiais, parašų.

Anot V. Tomaševskio, artėjanti naujojo prezidento inauguracija yra susijusi su „potencialios naujos valdančiosios daugumos formavimu Seime“ ir, galbūt, visiškai nauja Vyriausybe.

„Šiandien įvyko mano susitikimas su premjeru Sauliumi Skverneliu, taip pat su Ramūnu Karbauskiu. Aptarėme potencialius variantus, buvo pravestos konsultacijos, tai nereiškia, kad pradėjome derybas. Po šito susitikimo abi pusės žino daugiau, kaip galėtų būti“, – sakė V. Tomaševskis.

LLRA-KŠS pirmininkas teigė, kad buvo paankstintas partijos tarybos posėdis, kurio metu bus sprendžiama, ar derėtis dėl darbo koalicijoje. Penktadienį vyksiančiame posėdyje turėtų būti priimtas sprendimas. Paklaustas, į kokius postus taikytųsi, V. Tomaševskis kalbėjo, kad svarbiausia, jog būtų įvykdyti partijos programos punktai, pavyzdžiui, vaiko pinigų augimas iki 120 eurų arba paramos pensininkams.

„Jeigu sudarysime valdančiąją daugumą, gali būti kitos postų Seime proporcijos. O postai Vyriausybėje nėra pagrindinis tikslas, tai yra priemonė, jei pavyks susitarti dėl programinių dalykų, mes postų galime neužimti. Čia derybų klausimas“, – kalbėjo LLRA-KŠS pirmininkas, nenorėjęs atskleisti savo asmeninės nuomonės ir tikinęs, kad tvirtos pozicijos neturi. Anot jo, iki šiol neatsakyta į daug klausimų.

V. Tomaševskis teigė, kad yra nemaža tikimybė, jog partijos taryba nenorės jungtis prie valdančiosios daugumos. „50 ant 50“, – palankaus valdantiesiems sprendimo šansus vertino LLRA-KŠS lyderis. Pasak jo, realu, kad net nebus pradėtos derybos. 

„Buvo konstruktyvus pokalbis, aptartos bendradarbiavimo galimybės ir premjeras pateikė kvietimą partijai jungtis prie valdančiosios koalicijos“, – BNS sakė premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Praėjusią savaitę memorandumą dėl koalicijos pasirašė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“.

Memorandume numatyta, kad premjeru toliau dirbtų S. Skvernelis, o Seimo pirmininko postas tektų „socialdarbiečiams“.

Ministras pirmininkas yra sakęs, kad keistų Vyriausybės sudėtį, jeigu tęstų darbą po išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi