Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.03 13:05

Išrinktasis prezidentas Nausėda susitiko su Ramūnu Karbauskiu

susitiks ir su Landsbergiu

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitinka su valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiu Ramūnu Karbauskiu aptarti politinę situaciją šalyje.

Vėliau pirmadienį jis susitiks su opozicinių konservatorių lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu.

Šalies vadovu išrinktas ekonomistas pokalbių turinį išsamiau žada pakomentuoti antradienį, o prieš įeidamas į Prezidentūrą pirmadienį teigė iš susitikimų su partijų lyderiais besitikintis „didžiausios naudos Lietuvai“.

Po prezidento rinkimų „valstiečiai“ ėmėsi iš naujo formuoti valdančiąją daugumą ir praėjusią savaitę pasirašė memorandumą dėl koalicijos su Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei „Tvarka ir teisingumu“. Šios partijos taip pat laukia prisijungiant Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovų.

Koalicijos memorandume numatyta, kad ministru pirmininku toliau siūlomas Saulius Skvernelis, nors žadėjęs atsistatydinti premjeras dar neatsako, ar tęs darbą po prezidento inauguracijos liepos 12-ąją.

Partijos taip pat sutarė, kad Seimo pirmininko postas atitenka „socialdarbiečiams“, bet „valstiečių“ deleguotas parlamento vadovas Viktoras Pranckietis atsistatydinti atsisako.

Anksčiau „valstiečiai“ žadėjo trauktis iš valdžios, jeigu S. Skvernelis nepateks į antrą prezidento rinkimų turą, o partija nelaimės Europos Parlamento rinkimų.

S. Skvernelis liko trečias, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga iškovojo du mandatus Europos Parlamente ir pagal gautų balsų skaičių nusileido opoziciniams konservatoriams ir socialdemokratams.

G. Nausėdos susitikimas su Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pirmininku vyks apie 15 valandą. Konservatoriai turi didžiausią opozicinę frakciją Seime su 34 nariais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi