Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.28 10:52

Už įžeidimą nebegrės baudžiamoji atsakomybė

BNS 2015.06.28 10:52

Seimas iš Baudžiamojo kodekso išbraukė straipsnį dėl žmogaus įžeidimo.

Seimas iš Baudžiamojo kodekso išbraukė straipsnį dėl žmogaus įžeidimo.

Pataisos priimtos už balsavus 71 ir susilaikius trims parlamentarams.

Atsakomybė už valstybės tarnautojų įžeidimą nukelta į Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (ATPK), o privatūs asmenys dėl įžeidimų galės aiškinsis teismuose privataus kaltinimo tvarka, pažymi Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas Julius Sabatauskas.

Pataisas inicijavusi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė siūlė iš Baudžiamojo kodekso braukti ir straipsnį dėl šmeižto, tačiau komitetas jį nusprendė palikti.

„Šmeižimo neišbraukėme, nes svarstant komitete apsižiūrėjome, kad pačioje Konstitucijoj įrašyta, jog šmeižimas – nusikaltimo veika, todėl norint braukti šmeižimą iš Baudžiamojo kodekso, reikėtų keisti Konstituciją“, – sakė TTK vadovas.

„Įžeidimą išbraukėme, neliko Baudžiamajame kodekse, tačiau buvo papildytas ATPK, ten pereina tokie pažeidimai kaip tarnautojų, pareigūnų įžeidimas, o asmenys tarpusavyje įžeidimų santykius turės įrodinėti per civilinę teisę, teikdami ieškinius dėl garbės ir orumo įžeidimo“, – apie pakeitimus BNS sakė J.Sabatauskas.

Braukti įžeidimą iš Baudžiamojo kodekso parlamento vadovė pasiūlė po konsultacijų su Lietuvos žurnalistų sąjunga, joms paramą yra deklaravusi už žiniasklaidą atsakinga Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos atstovė.

Iki šiol už įžeidimą, pagal Baudžiamąjį kodeksą, gresia bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi