Lietuvoje

2015.06.28 19:02

Sinoptikė: saulės tikrai netrūks

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.06.28 19:02

Nors savaitės viduryje šalyje apsilankys Lietaus debesys ir numatomi vasariški trumpi lietūs, visą savaitę saulės trūkti neturėtų. Tokius orus prognozuoja sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Nors savaitės viduryje šalyje apsilankys Lietaus debesys ir numatomi vasariški trumpi lietūs, visą savaitę saulės trūkti neturėtų. Tokius orus prognozuoja sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Anot sinoptikės, naktis iš šeštadienio į sekmadienį buvo rami, sausa ir netgi šiek tiek šiltesnė nei praėjusi, o temperatūra naktį pažemėjo tik iki 6–11 laipsnių šilumos. Kadangi sekmadienio orus lems aukštesnio slėgio laukas, M. Kirkliauskaitės teigimu, didesnių pokyčių šią dieną nenumatoma.

„Lietaus tikimybė išliks nedidelė. Debesuotumas nuolat kaitaliosis, tad saulės šilumos mums šiandien tikrai netrūks, o įdienojus temperatūra pakils iki 20–25 laipsnių šilumos“, – tvirtina sinoptikė ir patikslina, kad pajūryje ir šiaurės vakariniuose rajonuose sekmadienį oras šils iki 20–22 laipsnių šilumos. Pietvakariuose paskutinę savaitės dieną bus šilčiausia – ten temperatūra turėtų kilti iki 25 laipsnių šilumos, o kituose Lietuvos regionuose temperatūra turėtų svyruoti 22–24 laipsnių šilumos.

„Naktį iš sekmadienio į pirmadienį orų situacija nesikeis. Naktis išliks sausa. Kai kur vėl trumpam susidarys rūkas. Temperatūra pažemės iki 7–12 laipsnių šilumos. Pirmadienį dieną vakariniuose rajonuose jau kaupsis daugiau debesų. Vietomis – negausiai palynos. Šalies rytuose dangus dar išliks gana giedras ir nelis“, – prognozuoja M. Kirkliauskaitė.

Jos tvirtinimu, pajūryje ir Žemaitijoje pirmadienį šiluma kils iki 17–22 laipsnių šilumos. Rytinius ir pietrytinius rajonus vėl turėtų palepinti 24–25 laipsnių šiluma, tačiau savaitei įpusėjus šiluma trumpam atsitrauks dėl atslinkusių Lietaus debesų.

„Trečiadienis bus kiek lietingesnis – lietaus debesys nakties metu apsilankys tik vietomis, bet dieną jau vasariški trumpi lietūs numatomi daugelyje rajonų. Kai kur galima ir perkūnija. Naktis bus gana šilta – temperatūra nukris iki 10–15 laipsnių šilumos, tačiau dieną dėl debesų gausos ir palynojimų temperatūra nekils taip sparčiai ir svyruos tarp 18–23 laipsnių šilumos“, – teigia M. Kirkliauskaitė.

Pasak sinoptikės, nuo ketvirtadienio jau vėl reikėtų laukti orų pagerėjimo. Ketvirtadienį lietaus vakariniuose rajonuose jau nenumatoma, trumpai palis tik šalies rytuose, bet, artėjant ketvirtadienio vakarui, lietaus debesys turėtų iš viso iškeliauti iš Lietuvos. Temperatūra vėl kils aukštyn – ketvirtadienio dieną temperatūra sieks 20–25 laipsnius. Penktadienis ir savaitgalis turėtų būti sausesni ir dar šiltesni negu ketvirtadienis, prognozuoja M. Kirkliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.