Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.03 11:15

Pranckietis mano, kad jam planuojama nepasitikėjimo procedūra išsikvėps

Seimo pirmininkas „valstietis“ Viktoras Pranckietis mano, kad jam partijos vadovo Ramūno Karbauskio žadama nepasitikėjimo procedūra išsikvėps ir tikriausiai nė nebus surengta.

„Taip atrodo, kad situacija įgyja lengvesnį pobūdį ir turbūt jau šią savaitę ta situacija pasibaigs“, – pirmadienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Perklaustas, kuo ta situacija baigsis, Seimo pirmininkas pridūrė: „Išsisems“.

„Aš labai daug palaikymo sulaukiau ir iš partijos narių, ir šiaip iš žmonių, pasakymų, kad jūs neturite leisti vykti tokiems veiksmams, mes turime užtikrinti stabilumą“, – sakė V. Pranckietis ir kartojo savo valia nesitrauksiantis. 

„Pagal dabartinę situaciją ir viešą nuomonę, aš manau, kad būtų labai kenksminga tai (inicijuoti nepasitikėjimą – BNS) daryti vien partijos įvaizdžiui, frakcijos įvaizdžiui ir žmonėms, kurie nori ten normaliai dirbti, o ne kovoti“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

Anot jo, jei šią savaitę ir būtų surinkti parašai pradėti nepasitikėjimo procedūrą, ji galės vykti tik kitą savaitę, nes parlamento vadovas išvyksta į anksčiau suplanuotas komandiruotes Ukrainoje ir Lenkijoje.

„Ši savaitė labai nepatogi tiems, kurie norėtų ką nors surengti, kitą savaitę, jei vyks koks nors veiksmas, (procedūra vyks – BNS), bet aš tikiuosi, kad blaivus protas turėtų nugalėti“, – sakė V. Pranckietis.

„Ieškokime blaivių protų tarp negeriančiųjų“, – dar pridūrė Seimo pirmininkas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas R. Karbauskis derybose dėl valdančiosios koalicijos sutarė su Lietuvos socialdemokratų darbo partija perduoti jai Seimo pirmininko pareigybę.

V. Pranckietis atsistatydinti atsisako, sakydamas nenorintis tenkinti asmeninių R. Karbauskio užgaidų, LVŽS vadovas tvirtina, kad parlamento vadovas nesupranta pasikeitusios politinės situacijos.

„Gausis toks įdomus variantas, jeigu bus bandoma išlikti poste, bus balsuojama dėl pasitikėjimo. Žmogus gali prarasti ne tik tą postą, bet ir gali būti pašalintas iš partijos ir taip toliau“, – yra sakęs „valstiečių“ partijos lyderis.

Pagal Seimo statutą, pasiūlymą atleisti Seimo pareigūną, kurį skiria Seimas, motyvuotu raštu gali pateikti Seimo valdyba, komitetas ar ne mažiau kaip penktadalis (29) Seimo narių. Sprendimas dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų parlamentarų balsų dauguma, tai yra reikia ne mažiau kaip 71 balso.

Dėl valdančiosios koalicijos derasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“. Šios politinės jėgos laukia prie daugumos prisijungiant ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi