Lietuvoje

2019.06.03 09:30

Po LRT tyrimo Anušauskas kreipėsi į premjerą: prašo inicijuoti vertinimą dėl įmonės „Sigmen“

Benas Brunalas, ELTA2019.06.03 09:30

Konservatorius Arvydas Anušauskas pirmadienį kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį, prašydamas inicijuoti vertinimą dėl įmonės „Sigmen“, sudariusios sandorių su strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčia įmone „Lietuvos geležinkeliai“.

Išplatintame Seimo nario pranešime spaudai teigiama, kad, remiantis LRT Tyrimų skyriaus šaltinių duomenimis, įmonės „Sigmen“ savininkas yra Jurijus Simonenkovas, buvęs Latvijos KGB karininkas. Pasak Seimo nario, J. Simonenkovo ryšiai per buvusius KGB bendradarbius ir bankų bei metalo prekybos verslo partnerius driekiasi iki pat Rusijos politinių viršūnių, o atsakingosios šalies tarnybos sandorių su „Sigmen“ niekada netyrė.

„Lietuvoje bendrovė „Sigmen“ nevaržomai dalyvauja viešuosiuose pirkimuose ir kituose sandoriuose.

„Lietuvos geležinkeliai“ ir jos antrinės įmonės yra vieni iš didžiausių „Sigmen“ klientų. Galima manyti, kad per buvusios KGB darbuotojus, palaikančius ryšius su asmenimis, įrašytais į Lietuvos strateginio partnerio JAV sankcijų sąrašą, norima įsitvirtinti „Lietuvos geležinkelių“ projektuose ir išlaikyti savo įtaką. Todėl labai svarbu išsiaiškinti, ar bendradarbiavimas su tokia įmone nekelia grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui?“ – teigia A. Anušauskas.

Prašydamas ministro pirmininko S. Skvernelio inicijuoti įmonės „Sigmen“, sandorių vertinimą, A. Anušauskas pabrėžia, kad strateginis „Sigmen“ tikslas – projektas „Rail Baltica“.

„Rail Baltica“ – Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu. Šis projektas turės ilgalaikį ekonominį, socialinį, geopolitinį ir finansinį poveikį Lietuvai.

„Labai svarbu, kad būtų užtikrinta šio projekto įgyvendinimo politinė priežiūra ir kontrolė. Atsižvelgiant į tai, o ir tai, kad akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ yra viena iš strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių, būtina tam skirti atitinkamą dėmesį“, – mano A. Anušauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.