Lietuvoje

2019.06.03 08:47

Teismas: „Pontem“ vištienos konservai buvo netinkami

BNS2019.06.03 08:47

Maisto tiekimo ir didmeninės prekybos bendrovė „Pontem“ negali tiekti vištienos konservų skurstantiesiems, nes jie neatitiko reikalavimų, nutarė teismas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) praėjusią savaitę atmetė „Pontem“ skundą, kuriuo ji prašė panaikinti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) 2018 metų spalio 18 dienos sprendimą, kad „Pontem“ vištienos konservai yra netinkami. 

Tarnyba tuomet sustabdė konservų partiją, tačiau „Pontem“ įsitikinusi, kad jie yra kokybiški, o tarnyba neturi kompetencijos. 

„(VMVT – BNS) sprendimas yra teisėtas ir pagrįstas, priimtas tinkamai įvertinus faktines aplinkybes ir pritaikius teisės aktų nuostatas, sprendimu paskirta sankcija yra pagrįsta ir atitinka teisės aktų reikalavimus, todėl nėra pagrindo jo panaikinti“, – rašoma teismo nutartyje. 

Portalas 15min.lt pernai lapkritį rašė, kad iš „Pontem“ daugiau kaip milijoną skardinių vištienos konservų užsakiusi Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) nusprendė už dalį jų nemokėti, taip pat prašo įmonės sumokėti baudą. Pasak ESFA, reikalavimų neatitiko dalis – apie 568 tūkst. skardinių už beveik 318 tūkst. eurų, apskaičiuota bauda – apie 75 tūkst eurų.

VMVT patikrino konservų turinį ir nusprendė, kad jis neatitinka reikalavimų, tai yra, skardinių viduje – ne gabalinė mėsa, kaip turėjo būti, o vientisa smulkinta masė.

Teismo sprendimas gali būti skundžiamas.