Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.01 18:38

Šimtmetį minintys šauliai: mums tai didelė garbė

Vilniuje šeštadienį paminėtos šimtosios Lietuvos šaulių sąjungos metinės. Sostinės Katedros aikštėje buvo surengta masinė naujųjų sąjungos narių priesaikos ceremonija.

Vilniaus šiandien nusispalvino ypatingomis spalvomis ir Šaulių gyvenimo istorijomis.

Petys į petį žygiavo mūsų šalies gynėjai. Didžioji dauguma jų – praeities šaulių vaikaičiai.

Pateikiame keletą LRT.lt kalbintų savanorių įspūdžių.

„Mano šeimos istorija su šauliais, prasideda nuo tolimų 1939 metų. Dar mano proseneliai žygiavo Katedros aikšte, ir aš džiaugiuosi, kad šiandien man yra galimybė po tiek metų žengti jų keliu. Būti savanoriu – man didelė garbė ir tikiuosi, kad ir mano vaikai, ir anūkai tęs šeimos tradicijas“, – sako savanoris Vytautas.

„Visa mūsų veikla skirta Tėvynės labui. Tėvynę reikia mylėti taip  kaip myli mamą, žmoną, vaikus”, – sako savanoris Algis. Mano senelis buvo savanoris, tėvas partizanas, aš šaulys ir tikiuosi, kad ir toliau taip bus. Mūsų pašaukimas yra ginti tėvynę iki paskutinio kraujo lašo, ir tuo mes laimingi“, – sakė kitas savanoris Algis.

„Mirti už savo tėvynę, reiškia man mirti didvyriu. Šauliu tapau dar būdamas jaunuoliu, o dabar man jau 75 metai, ir šiandien aš atvedžiau savo anūkus čia, kad jie žinotų Lietuvos istoriją ir didžiuotųsi ja taip kaip tai darau aš. Šiandien  man yra ypatinga diena, nes kartu švenčiu savo jubiliejų ir tikiuosi kad po 5 metų švęsiu čia savo aštuoniasdešimtmetį“, – aikštėje kalbėjo sutiktas Jonas.

„Labai džiaugiasi tokiu dideliu žmonių antplūdžiu. Jaučiuosi laimingas, kad žmonės domisi Lietuvos ateitimi. Kad taptum savanoriu reikia labai mažai, paprasčiausio noro, valios ir drąsos. Aš paaukojau tam visą gyvenimą, ir tuo labai didžiuojuos, – sakė savanoris Petras.

LRT.lt primena, kad 1919 metais įkurta Lietuvos šaulių sąjunga yra valstybės remiama savanoriška sukarinta visuomeninė organizacija, vienijanti valstybės gyvenimui ir gynybai neabejingus piliečius. Šiuo metu sąjunga vienija daugiau nei 10 tūkst. narių.

Norint įstoti į Lietuvos šaulių sąjunga nereikia baigti specialių mokslų ar turėti specifinių įgūdžių. Bazinių kursų metu nariai mokosi topografijos, taiklaus šaudymo, pirmosios medicinos pagalbos teikimo ir kitų disciplinų.

 

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi