Lietuvoje

2019.06.01 09:28

Prasideda bendrasis priėmimas į aukštąsias ir profesines mokyklas

BNS 2019.06.01 09:28

Šeštadienį prasideda bendrasis priėmimas į šalies universitetus, kolegijas ir profesinio mokymo įstaigas.

Šiais metais valstybės finansavimą numatoma suteikti 13 tūkst. pirmakursių: 7,7 tūkst. stojantiems į universitetus, 5,4 tūkst. – į kolegijas.

Į valstybės finansuojamas profesinio mokymo vietas, kurios paskirstytos atliepiant darbo rinkos poreikius, planuojama priimti 19,9 tūkst. asmenų, pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti.

Šiemet savo programas siūlančiose 36-iose Lietuvos aukštosiose mokyklose bendrąjį priėmimą kaip ir kasmet sudarys pagrindinis (pirmasis ir antrasis etapai) ir papildomas priėmimai.

Prašymus stojantieji kviečiami teikti Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS) iki liepos 22 dienos. Apie rezultatus jie bus informuoti liepos 26 dieną tiek informacinėje sistemoje, tiek elektroniniu paštu. Sudaryti studijų sutartis su mokyklomis įstojusieji galės liepos 29–31 dienomis.

Pretenduojantieji į likusias laisvas vietas galės registruoti savo prašymus nuo rugpjūčio 12-osios iki rugpjūčio 15-osios ir dalyvauti papildomame priėmime.

Stojantieji į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose turės būti išlaikę tris valstybinius egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos bei matematikos. Jų egzaminų vidurkis universitetuose turės būti ne mažesnis kaip 40, kolegijose – 25.

Stojantiesiems į kolegijas ir pretenduojantiesiems į valstybės finansuojamą vietą nuo šiol nebepakaks mokyklinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino, jie turės būti išlaikę valstybinį.

Slenkstiniai reikalavimai abiturientams pasipildė ir penkių dalykų geriausių metinių įvertinimų aritmetiniu vidurkiu. Pretenduojantiems į universitetines studijų programas jaunuoliams jis turės būti ne mažesnis nei septyni, kolegines – ne mažiau kaip šeši.

Moksleiviams šiemet mokymo programas siūlys ir 72 profesinio mokymo įstaigos.

Prašymus dalyvauti konkurse per BPIS profesinio mokymo posistemę galima teikti dviem etapais: pagrindinis etapas vyks birželio 1–liepos 29 dienomis, papildomas – rugpjūčio 8–26 dienomis.

Pagrindiniame priėmime galima pateikti iki trijų pageidavimų į valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas vietas, tačiau kvietimą mokytis stojantysis gali gauti tik vieną. Pagrindinio priėmimo rezultatus moksleiviai sužinos iki rugpjūčio 1 dienos, o rugpjūčio 2–6 dienomis galės sudaryti profesinio mokymo sutartis.

Į likusias laisvas vietas rugpjūčio 8–26 dienomis bus skelbiamas papildomas priėmimas. Jo rezultatus stojantieji sužinos prieš prasidedant naujiems mokslo metams – iki rugpjūčio 29 dienos. Sutarčių sudarymas profesinio mokymo įstaigose vyks rugpjūčio 30–rugsėjo 2 dienomis.