Lietuvoje

2019.06.01 08:37

Šeštadienį steigiama nauja liberali Laisvės partija: kaip atrodys konkurencija su Liberalų sąjūdžiu?

Jūratė Skėrytė, BNS 2019.06.01 08:37

Šeštadienį Vilniuje, verslo centre K29, rengiamas naujos liberalios partijos steigiamasis suvažiavimas.

Laisvės partiją kuria dar prieš savivaldos rinkimus Liberalų sąjūdį palikusi Seimo narė Aušrinė Armonaitė ir sostinės meras Remigijus Šimašius.

Bus renkamas partijos pirmininkas ir jo pavaduotojai, valdyba, etikos ir skaidrumo bei kontrolės komisijos, tvirtinama programa ir kt.

Iniciatyvinė grupė skelbia, kad naujos partijos tikslas – grąžinti į Lietuvos politiką pamatinę liberalizmo idėją – individo laisvę ir atsakomybę, taip pat sukurti atsvarą įsivyravusiai draudimų politikai.

„Mūsų tikslas yra atstovauti liberalioms laisvės ir teisingumo idėjoms. Mes iš naujo jų neišradinėjame, bet norime nuosekliai, nuoširdžiai, garsiai ir drąsiai joms atstovauti“, – BNS sakė A. Armonaitė.

Jos teigimu, bendražygiai apklausoje nurodė, kad tarp naujos jėgos prioritetų turėtų būti švietimas, žmogaus teisės ir ekonomika.

Pasak Seimo narės, steigiamajame suvažiavime ketina dalyvauti apie 1 tūkst. žmonių, iš viso steigėjais užsiregistravo 2,5 tūkst. asmenų. 

„Matome, kad yra labai didelis susidomėjimas, kad šita politinė jėga yra reikalinga“, – BNS sakė parlamentarė.

Ji savo kandidatūrą kelia į partijos pirmininkus.

Pirmininkas bus renkamas visų suvažiavimo dalyvių elektroniniu būdu.

„Mūsų artimiausias tikslas yra dalyvauti 2020 metų Seimo rinkimuose. Kol kas tik nėra aišku, kada jie vyks, ar jie vyks rudenį, ar pavasarį“, – teigė A. Armonaitė.

Anot jos, naujoji politinė jėga yra pajėgi suformuoti savo skyrius 30 miestų ir rajonų.

„Per 90 proc. yra visiškai nauji, niekada nedalyvavę politikoje žmonės ir dalis žmonių yra dalyvavę liberaliuose partijose. Smagu turėti naujų žmonių, šviežio vėjo, tačiau kartais reikia ir patirties. Tikėkimės, kad tai pavyks suderinti“, – BNS sakė politikė.

Šiuo metu Lietuvoje yra 24 veikiančios partijos.

Liberalų sajūdžio ir Laisvės partijos konkurencija

Nors „Laisvės partija“ planuoja dalyvauti kitų metų Seimo rinkimuose, politologai svarsto, ar konkurencija tarp Liberalų sąjūdžio ir naujai steigiamos partijos nebus tokia didelė, kad nei viena, nei kita partija nepateks į Seimą.

„Tai, aišku, yra naujas žaidėjas ir tie du lyderiai bent jau daliai visuomenės neblogai žinomi, ypač galbūt Remigijus Šimašius, Aušrinė Armonaitė irgi pastaruoju metu bent jau dėjo nemažai pastangų, kad ir šiek tiek tą savo matomumą padidintų, Seime taip pat bent jau kol buvo viena iš aktyvesnių buvo liberalų frakcijoje, paskui mišriojoje grupėje. Taigi galime pasižiūrėti per tai, kiek tai gali sudaryti konkurencijos Liberalų sąjūdžiui ir vis dėlto panašu, kad ta konkurencija bus. Ar ta konkurencija nebus tokia, kad galiausiai nei viena nei kita partija gali 2020 metais nepakliūti į Seimą – žiūrėsime“, – LRT TELEVIZIJAI sako politologė Rima Urbonaitė.

Pasak jos, daug lems partijos lyderiai, taip pat ir „vitrininiai“ žmonės.

„Labai sunku kol kas prognozuoti, bet aš manau, kad tai lems pačios partijos struktūra, jos tvarumas, komunikacija  ir lyderiai. Kitaip tariant –  ne tik Aušrinė Armonaitė ir Remigijus Šimašius, bet ir ta pagrindinė komanda, kurie bus tie vadinamieji vitrininiai žmonės, kurie bus partijos priešakyje ir kurie užkurs tą toną ir kurs visos partijos įvaizdį“, – sako R. Urbonaitė.

Daugiau – įraše (nuo 00:24).

Žinios. Abiturientai laiko lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą