Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.01 15:17

Vilniuje iškilmingai paminėtos 100-osios Šaulių sąjungos metinės

žiūrėkite galeriją ir renginio įrašą

Vilniuje šeštadienį paminėtos šimtosios Lietuvos šaulių sąjungos metinės.

Ta proga sostinės Katedros aikštėje buvo surengta masinė naujųjų sąjungos narių priesaikos ceremonija.

Stebint prezidentei Daliai Grybauskaitei, ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui ir kitiems politikams bei karininkams, vienu metu prisiekė daugiau nei pusė tūkstančio šaulių.

Katedros aikštėje taip pat nusidriekė rikiuotė iš buvusių parlamento gynėjų, jaunųjų šaulių, kariuomenės Garbės sargybos kuopos karių, kovinių šaulių.

„Tėvynės meilė nenugalima, tai stipriausias tautos ginklas, pasiryžimas ginti valstybę. Tai mato, žino mūsų draugai, bet žino ir priešai“, – į susirinkusiuosius kreipėsi D. Grybauskaitė.

„Valstybės pasiryžimas ir mūsų piliečių bei mūsų žmonių pasirengimas apsiginti yra tas ginklas, kuris niekada neleis priešo kojai įžengti į mūsų valstybės žemę“, – pridūrė ji.

Prezidentė sakė, kad Lietuva šiandien nebūtų stipri ir savarankiška, jeigu ne šauliai, prieš šimtmetį dalyvavę Nepriklausomybės kovose ir padėję kurti reguliarią kariuomenę.

„Prisimename juos kaip didvyrius, kurie iki paskutinės akimirkos liko ištikimi savo priesaikai, tapo pasipriešinimo dalyviais, žuvo už tėvynę partizanų gretose arba Sibiro lageriuose“, – kalbėjo šalies vadovė.

Prezidentės sveikinimas šauliams: šauliai – tautos kariai

Pats šeštadienį šaulio priesaiką davęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sakė, kad Lietuvos gyventojai „turi šaulišką geną“, o tai leido kritiniais momentais vienytis nepaisant skirtingų pažiūrų, socialinio statuso ar profesijų.

„Šaulių galia yra ta, kad mes atidedame tuos skirtumus ir duodame geriausia, ką turime“, – teigė ministras.

Anksčiau šeštadienį ministras LRT RADIJUI pabrėžė, kad šauliai svariai prisideda prie patriotiškumo skatinimo.

„Labai svarbu civiliniame gyvenime vadinamasis tvarumas, kuris išvertus į lietuvių kalbą tiesiog reiškia patriotiškumą, pasirinkimą prisidėti prie laisvės išsaugojimo, nepriklausomybės išsaugojimo. Šaulį dažnai suprantame kaip turintį ir valdantį ginklą. Tai svarbu, simbolis, bet ne mažiau svarbu yra kitos veiklos – švietimas, kai kas dirba su vaikais, jaunaisiais šauliais. Yra ir kitos veiklos, kurios tikrai labai svarbios ugdant patriotiškumą, prisimenant praeitį, išsaugant istoriją“, – sako krašto apsaugos ministras.

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas tvirtino, kad pastaraisiais metais Šaulių sąjunga auga ir stiprėja, aktyviai veikia taikos metu, turi aiškią viziją ir vaidmenį šalies gynybos sistemoje karo atveju.

Katedros aikštėje taip pat būrėsi šimtai šaulių, jų šeimos narių ir organizacijos rėmėjų.

Šventės proga netoliese esančiame Bernardinų sode buvo įkurtas šaulių miestelis, kur galima išgirsti šaulių pasakojimų, aplankyti ginklų parodą, savo jėgas išbandyti Gedimino pilies bokšto statyboje, Vytauto Didžiojo karo muziejaus edukacinėse veiklose, šauliškame kliūčių ruože ir kitose rungtyse.

Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio jubiliejaus renginį vainikuos grupės „G&G Sindikatas“ ir Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas Katedros aikštėje vėliau šeštadienį.

1919 metais įkurta Lietuvos šaulių sąjunga yra valstybės remiama savanoriška sukarinta visuomeninė organizacija. Ji skelbia vienijanti daugiau nei 10 tūkst. narių.

Pareigūnai tikisi, kad konflikto atveju šauliai remtų kariuomenę palaikant viešąją tvarką, saugant objektus, renkant žvalgybinę informaciją ir vykdytų kitas užduotis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi