Lietuvoje

2019.05.31 16:13

Pranckietis sako, kad nedalyvautų rinkimuose su Karbauskio valdomais „valstiečiais“

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad kitų metų Seimo rinkimuose nedalyvautų su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jeigu partijos lyderis Ramūnas Karbauskis toliau liktų šiose pareigose.

„Manau, kad su „valstiečiais“ be Karbauskio“, – penktadienį naujienų portalo 15min.lt vaizdo konferencijoje sakė V. Pranckietis, paklaustas, su kuria politine jėga dalyvautų rinkimuose.

„Jeigu jis ves partiją į rinkimus, partijai nekvepia niekuo geru“, – pridūrė jis.

Apkaltinęs R. Karbauskį autoritariniais valdymo metodais, Seimo pirmininkas paragino jį pasitraukti iš partijos pirmininkų.

Tai V. Pranckietis padarė aiškėjant, kad derybose dėl valdančiosios koalicijos R. Karbauskis sutarė su Lietuvos socialdemokratų darbo partija perduoti jai Seimo pirmininko pareigybę.

Parlamento vadovas atsistatydinti atsisako, nes teigia nenorintis tenkinti asmeninių R. Karbauskio užgaidų.

R. Karbauskis perspėjo, kad nepavykus pakeisti Seimo pirmininko, susidariusi krizė gali privesti iki pirmalaikių parlamento rinkimų.

Tuo metu V. Pranckietis pareiškė, kad pirmalaikių rinkimų nebus.

„Karbauskis neturi nei teisės, nei pareigos, nei galimybių tiek įsiūbuoti laivą čia, Lietuvoje, kad nuo jo įnorių priklausytų, bus išankstiniai rinkimai, ar nebus išankstiniai rinkimai“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

Dėl valdančiosios koalicijos derasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“. Šios politinės jėgos laukia prie daugumos prisijungiant ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos.