Lietuvoje

2015.06.27 11:54

Kaune paminėtos vienų žiauriausių žydų žudynių metinės

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.06.27 11:54

Kaune, buvusiame „Lietūkio“ garažų kieme, pagerbti prieš 74-erius metus šioje vietoje žiauriai nužudyti žydai.

Kaune, buvusiame „Lietūkio“ garažų kieme, pagerbti prieš 74-erius metus šioje vietoje žiauriai nužudyti žydai.

Naciams okupavus Lietuvą, 1941 metų birželio 27-ąją šioje vietoje buvusiame „Lietūkio“ garažų kieme, itin žiauriai nužudyta daugiau nei 60 žydų. Kauno bendruomenės pirmininkas sako, kad tai buvo vienos žiauriausių žudynių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

 „Mes žinome, kad šaudė, žinom, kad dujų kamerose žudė žmones, žinom, kad tyčiojosi, bet vienas dalykas kai žmogų nušauni, o kitas dalykas kai čia buvo daužomi su strypais geležiniais tol, kol žmogus mirs“, – sakė Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Žakas Gercas.

Istorikai iki šiol nesutaria, kas organizavo ir vykdė žudynes.  Manoma, kad nacių suburti Kauno gyventojai. Pagerbti aukų atvyko Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas. Ambasadorius neslėpė nusivylimo, kad ši atmintina vieta sutvarkyta vos prieš kelias savaites. Iki tol prie paminklo aukoms stovėjo atliekų konteineriai, visa teritorija buvo apleista. 

„Sunku patikėti, kad ne kur nors miško glūdumoje, o čia, miesto centre, buvo žiauriai nužudyta daugiau nei 60 žydų, dar sunkiau patikėti, kad juos nužudė šio miesto žmonės“, – kalbėjo Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas.

Minėjime skambėjo eilės ir tradicinės žydų maldos už mirusiuosius.

Po „Lietūkio“ garažuose vykusių žudynių prasidėjo masinis žydų naikinimas visoje Lietuvoje. Skaičiuojama, kad per Antrąjį pasaulinį karą buvo išžudyta daugiau nei 90 procentų Kauno žydų.

Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių šeimą

palaiko „Šeimos maršo“ idėją