Lietuvoje

2015.06.26 23:14

Nukritus lėktuvui žuvo V. Galvonas

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt, 15min.lt, DELFI.lt2015.06.26 23:14

Penktadienio vakarą Alytaus miesto aerodrome nukrito lėktuvas. Pirminiais duomenimis, žuvo žmogus.

Penktadienio vakarą Alytaus miesto aerodrome nukrito lėktuvas. Pirminiais duomenimis, žuvo žmogus.

Bendrasis pagalbos centras informavo 19 val. 27 min. gavęs pranešimą, kad Miškininkų gatvėje, aerodrome, nukrito lėktuvas, žuvo buvęs Seimo narys Vytautas Galvonas.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas BNS informavo, kad nukrito privatus orlaivis JAK 55M.

V.  Galvonas buvo Lietuvos ir Anykščių rajono savivaldybės politikas, Lietuvos akrobatinio skraidymo rinkitinės narys.

Jo žūtį LRT Radijui patvirtino Civilinės aviacijos administracija. Nelaimė įvyko lėktuvui atliekant akrobatinį triuką. V. Galvonas buvo ir Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos prezidentas.
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Kristinos Janulevičienės teigimu, lėktuvas buvo akrobatinis vienvietis. Jis nukrito aerodromo teritorijoje, ant pievos.


 Nukritęs V. Galvono pilotuotas lėktuvas. Eglės Vyšniauskaitės / 15 minl.lt nuotr.

Greitoji medicinos pagalba, konstatavusi lakūno mirtį, iš įvykio vietos jau išvyko. Iš partirtų sužalojimų aišku, jog V. Galvonas neturėjo jokių galimybių išgyventi.

Įvykio vietoje dirbantis fotografas Linas Lazauskas 15min.lt teigė, kad šiuo metu aptvertą įvykio vietą saugo pareigūnai, tyrėjai apžiūrinėja nelaimės vietą.

Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas LRT laidai „Panorama“ sakė, kad Alytuje vyko akrobatinio skraidymo stovykla.

„Tikrai ne techninės problemos. Buvo atliekama gana paprasta figūra – suktukas, tačiau neužteko aukščio „išeiti“ iš suktuko“, – tvirtino A.Šumskas.

V. Galvonas yra partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys. Politikas dar neseniai ėjo finansų viceministro pareigas.

Iš Anykščių kilęs V. Galvonas pagal išsilavinimą buvo fizikas. Atkūrus nepriklausomybę jis užsiėmė verslu, buvo bendrovės „Ogmios centras“ prekybos direktorius, „Ogmios Astra“ generalinis direktorius, „Šiaurės miestelis“ direktorius.

2003 metais jis tapo tuometinio prezidento Rolando Pakso patarėju. 2004 metais išrinktas į Seimą, 2013 metais paskirtas finansų viceministru, tačiau kilus įtarimų dėl iš lošimo bendrovės savininko gautos paskolos pernai liepą iš pareigų pasitraukė.

V. Galvonas buvo partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys.

Buvo patyręs lakūnas

Šiuo metu Bukarešte akrobatinių skrydžių pasirodymams besuošiantis lakūnas Jurgis Kairys tikina jau gavęs žinią iš kolegų apie nelaimę Alytuje.

„Sunku man kažką pakomentuoti, kai nelaimė ką tik įvykusi. Tik galiu pasakyti, kad Vytautas Galvonas buvo patyręs lakūnas, sovietiniais laikais buvo kandidatu į Lietuvos akrobatinio skraidymo rinktinę. Pastaraisiais metais kiek rečiau skraidydavo, tačiau nuo aeronautikos nebuvo nutolęs. Jis jau antrą kadenciją vadovavo Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijai“, – apie nelaimę trumpai sakė  J. Kairys.

Jurgis Kairys. L. Brundzos (BFL) nuotr.

Paskutinę birželio savaitę Alytaus aerodrome vyko aukščiausios kategorijos akrobatinio skraidymo pilotų stovykla, skirta pasirengimui Europos ir pasaulio čempionatams. Buvo skraidoma „Extra“ ir „Yak“ lėktuvais.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius išreiškė užuojautą dėl politiko, buvusio Seimo nario ir finansų viceministro Vytauto Galvono žūties jo šeimai, artimiesiems, draugams ir kolegoms.

R. Paksas: lėktuvas pilvu trenkėsi į žemę

V. Galvono draugas, Seimo narys Sergejus Jovaiša DELFI sakė esantis šokiruotas išgirstos žinios. Pasak S. Jovaišos, jie su V.Galvonu buvo žemiečiai, abu iš Anykščių.

„Labai daug bendravom visokiomis temomis: politikos ir šiaip – pažinojome vienas kitą labai gerai. Mokėmės toje pačioje mokykloje, tik jis jaunesnis. Ta žinia tokia stulbinanti, netikėta“, – sakė S. Jovaiša.

Politikas pasakoja, kad V. Galvonas buvo labai linksmas: pavyzdžiui, sakydavo, kad su S. Jovaiša sėdėjo viename suole – ir buvo teisus, nes sėdėjo tame pačiame suole tik skirtingais metais.

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Rolandas Paksas DELFI pasakoja, kad, jo duomenimis, V. Galvonas orlaiviu atliko aukštojo pilotažo figūrą, kuriai pritrūko aukščio.

„Mane informavo, kad tai buvo ganėtinai elementari aukštojo pilotažo figūra – suktukas, kai lėktuvas sukasi ir krenta žemyn su nuimtomis variklio apsukomis. Tai nevaldomas procesas, kurį reikia žinoti, kaip suvaldyti. Pagal pasakojimą, pernelyg ilgai užtruko sukimasis ir kai jau buvo suvaldytas tas lėktuvas ir pradėtas išeiti į normalų skridimą, tam neužteko aukščio ir lėktuvas pilvu trenkėsi į žemę“, – sakė R. Paksas.

Rolandas Paksas. A. Ufarto (BFL) nuotr.
„Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Rolandas Paksas DELFI pasakoja, kad, jo duomenimis, V. Galvonas orlaiviu atliko aukštojo pilotažo figūrą, kuriai pritrūko aukščio. „Mane informavo, kad tai buvo ganėtinai elementari aukštojo pilotažo figūra – suktukas, kai lėktuvas sukasi ir krenta žemyn su nuimtomis variklio apsukomis. Tai nevaldomas procesas, kurį reikia žinoti, kaip suvaldyti. Pagal pasakojimą, pernelyg ilgai užtruko sukimasis ir kai jau buvo suvaldytas tas lėktuvas ir pradėtas išeiti į normalų skridimą, tam neužteko aukščio ir lėktuvas pilvu trenkėsi į žemę“, – sakė R. Paksas.  

V. Grigaravičius: Alytuje jis vylėsi sutelkti šalies aeronautikos didmeistrius

Po nelaimės 15min.lt pakalbintas Alytaus meras Vytautas Grigaravičius tikino sunkiai galįs patikėti, kad žuvo jo priimamajame dar neseniai apsilankęs pilotas.

„Prieš kelias savaites jis man išdėstė savo planus Alytaus aerodrome sukuri bazę  aukščiausios kategorijos akrobatinio skraidymo pilotų treniruotėms. Tam, kaip jis tikino, jau užsakytas lėktuvas Vokietijoje. Parskraidintas jis turėjo bazuotis kaip tik Alytuje. Tokius planus mes aptarėme ir su Anykščių rajono savivaldybe, kurios tarybos narys ir buvo V. Galvonas. Apmaudu, kad pačiam realizuoti savo grandiozinių planų jam jau nepavyko“, – sakė V. Grigaravičius.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.