Lietuvoje

2019.05.31 12:47

Kirkilas taps naujuoju Seimo pirmininku

BNS, LRT.lt 2019.05.31 12:47

Gediminas Kirkilas, kuris dabar yra Seimo vicepirmininkas, „Verslo žinioms“ patvirtino, kad taps naujuoju Seimo pirmininku ir pakeis dabartinį pirmininką Viktorą Pranckietį.

Apie V. Pranckiečio pašalinimą iš Seimo pirmininko pareigų pradėta kalbėti ketvirtadienį.

„Kai koalicija susiderės dėl pozicijų, kuri kuriai partijai priklauso, tada ir galvosime. Mes frakcijoje turime pakankamai žmonių į bet kurią poziciją: du buvę premjerai, septyni buvę Vyriausybės nariai“, – LRT.lt ketvirtadienį sakė G. Kirkilas, paklaustas, ar „socialdarbiečiai“ norėtų Seimo pirmininko pozicijos, jei V. Pranckietis būtų keičiamas šiame poste.

Ketvirtadienį G. Kirkilas užsiminė, kad V. Pranckietis turėtų atsistatydinti pats, siekiant išvengti nepasitikėjimo procedūros Seime.

„Aš nežinau, ar reikia iki to (pasitikėjimo procedūros) eiti. Aš manau, kad reikia elgtis civilizuotai ir europietiškai“, – sakė politikas.

Jau ketvirtadienį neoficialiai buvo kalbama, kad būtent G. Kirkilas galėtų perimti Seimo pirmininko poziciją iš V. Pranckiečio.

„Socialdarbietis“ tada neneigė, kad norėtų kandidatuoti į šią poziciją. Jis neslėpė tikintis, kad turi pakankamai kompetencijos vadovauti Seimui.

„Aš jau antrą kadenciją esu Seimo pirmininko pavaduotojas, tai kaip Jūs galvojate?“, – kalbėjo G. Kirkilas.