Lietuvoje

2019.05.31 10:38

„Socdarbiečiai“ su kitomis frakcijomis žada tartis dėl rentų parlamentarams įteisinimo

BNS2019.05.31 10:38

Socialdemokratų darbo frakcija su kitomis frakcijomis žada aptarti galimybę įteisinti rentas į Seimą nebepatekusiems parlamentarams, sako „socialdarbietė“ Irena Šiaulienė.

„Pati projekto dar nesu mačiusi, bet čia nebus nuo frakcijos, manau, jeigu tai bus, bus sutarimas platesnis. Kol kas frakcijoje rimtai šiuo klausimu nekalbėjome. Turėtų būti net platesnis (aptarimas – BNS), nei koalicijoje“, – BNS sakė I. Šiaulienė.

„Yra seniūnų sueiga, seniūnai, jie turi kalbėtis savo frakcijose“, – dėstė ji.

Pirmasis apie šią iniciatyvą paskelbęs naujienų portalas delfi.lt nurodo, kad pataisomis siūloma, jog vieną kadenciją Seime dirbusiam Seimo nariui būtų mokama 30 procentų atlyginimo siekianti renta, dvi Seimo kadencijas – 40 proc., o tris ir daugiau – 50 proc.

I. Šiaulienė sako, kad šis projektas kol kas nėra registruotas. Iniciatyva, anot jos, su tokiomis pat proporcijomis jau buvo svarstyta 2007-aisiais. Tačiau tuomet projektas sulaukė didžiulės visuomenės kritikos. Nors pradinėje stadijoje socialdemokratų teiktą projektą palaikė nemaža dalis įvairių tuometinio Seimo frakcijų atstovų, tačiau po kilusio ažiotažo dauguma parlamentarų atsitraukė ir nepalaikė projekto. 

Todėl, anot I. Šiaulienės, ir šiuo metu tik po apsitarimo su visomis Seimo frakcijomis būtų aišku, ar projektas „turės perspektyvą, ar reikės kažką keisti“, kadangi tai, anot jos, „liečia visą Seimą“.

Anot delfi.lt, rentos šia įstatymo pataisa būtų įteisintos ir buvusiems Vyriausybės vadovams. Projekte aiškinama, kad Vyriausybės vadovu laikomas asmuo, kuris ministru pirmininku buvo ne mažiau nei dvejus metus. Siekiama, kad Vyriausybės vadovui būtų mokama 50 proc. Seimo nario atlyginimo dydžio renta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.