Lietuvoje

2019.05.31 10:30

Venckienė apskundė teismo sprendimą, greitinantį jos išsiuntimą į Lietuvą

Buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė apskundė Jungtinių Valstijų imigracijos teismo sprendimą atidėti jos prašymo suteikti prieglobstį nagrinėjimą nuo šių iki 2022 metų, penktadienį pranešė portalas delfi.lt.

Šis balandį priimtas sprendimas sunkino jos galimybes likti JAV ir išvengti ekstradicijos į Lietuvą. Buvusi politikė anksčiau įtikinėjo JAV institucijas, kad jai tereikia kelių papildomų mėnesių Amerikoje, jog šalies tarnybos apsispręstų dėl prieglobsčio suteikimo.

N. Venckienės sūnus Karolis Venckus delfi.lt patvirtino, kad buvusi politikė šį sprendimą apskundė.

Jos advokatas Markas Davidsonas yra sakęs, kad prašymo dėl prieglobsčio atidėjimas pakenks N. Venckienės likimo JAV galimybėms.

Teisininkas tvirtino, jog sprendimą atidėti prieglobsčio klausimą paskelbęs imigracijos teismas nenurodė tam jokios priežasties.

Lietuvos prokurorai siekia N. Venckienės grąžinimo, kad jai galėtų būti pateikti kaltinimai dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

Pati N. Venckienė tvirtina, kad šie kaltinimai yra politiškai motyvuoti ir kad jos gyvybei iškiltų pavojus, jeigu ji būtų grąžinta į Lietuvą.