Lietuvoje

2019.05.30 17:18

Buvęs LVŽS frakcijos narys: Karbauskis siekia suvesti sąskaitas su Pranckiečiu

Benas Brunalas, ELTA, LRT.lt2019.05.30 17:18

Prasidėjusios derybos dėl valdančiosios daugumos išplėtimo yra Ramūno Karbauskio asmeninių sąskaitų suvedimo su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu dalis, sako buvęs „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys.

Jo teigimu, praktiškai nėra abejonių, o ir Seimo koridoriuose jau kurį laiką sklando kalbos, kad po derybų dėl koalicijos Seimo vadovo poste nebeliks V. Pranckiečio.

„Apskritai, sumanymas inicijuoti balto puslapio koalicijoje vertimą yra naudingas R. Karbauskiui, tam, kad jis galėtų suvesti savo asmenines sąskaitas su Seimo pirmininku V. Pranckiečiu. Tam jis surado priežastį – teiginį, kad dėl V. Pranckiečio likimo spręs ne jis, o koaliciją“, – Eltai samprotavo P. Urbšys.

Anksčiau valdančiajai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) priklausęs politikas teigė apskritai nesuprantąs kokiu pagrindu buvo pradėta iniciatyva „versti naują koalicijos puslapį“.

„Politiškai nėra suprantama, kam reikalingas tas baltas puslapis, nes iš esmės niekas nesikeičia - koalicijos partneriai nepasikeitė. Tam, kad buvo pasirinktas „balto lapo“ formatas tik suteikė papildomų galimybių koalicijos partneriams pakelti savo reikalavimų kartelę. Jis duoda visus kozirius mažesniems koalicijos partneriams, kurie maksimaliai tą ir išnaudos. Manau, kad nėra atsitiktinumas tai, kad kartu šiame prasidėjusiame procese sprendžiasi ir R. Karbauskiui taip norimas V. Pranckiečio patraukimo iš užimamo posto klausimas. Kitaip tariant, savo ambicijų reikalus, jis tą sprendžia „valstiečių“ frakcijos interesų sąskaita, nes, mes matome, kad koalicijų partneriai nepasikeitė, o jų atstovavimas padidėja būtent valstiečių pozicijų sąskaitą", – kalbėjo V. Urbšys, pabrėždamas, kad apie panašius scenarijus jau buvo užsiminęs anksčiau.

„Dar prieš rinkimus esu pasakęs, kad nepriklausomai nuo rinkimų rezultatų, R. Karbauskis bandys suvesti sąskaitas su Seimo pirmininku Pranckiečiu. Dabar kas vyksta ir tai ką aš girdžiu Seimo užkulisiuose – būtent tai ir yra“, – akcentavo Seimo narys, pridurdamas, kad, jo nuomone, LVŽS lyderis tokioms iniciatyvoms ryžtasi, nes negali apkęsti kai jam yra prieštaraujama.

„Ponas Karbauskis jau seniai demonstruoja nepasitenkinimą žmonėmis, kurie gali aklai nesutikti su jo nuomone", - apibendrino P. Urbšys.ELTA primena, kad LVŽS pirmininkas R. Karbauskis po Vyriausybėje ketvirtadienį vykusių derybų dėl valdančiosios daugumos išplėtimo sakė, kad jei koalicijos partneriai neprašys Seimo vadovo posto – jis liks dabartiniam parlamento pirmininkui V. Pranckiečiui.

Ketvirtadienį Vyriausybėje vyko susitikimas, kuriame dalyvavo LVŽS pirmininkas R. Karbauskis, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas, Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis ir premjeras Saulius Skvernelis. Pastarasis informavo, kad susitikimas dėl koalicijos sudarymo įprasmintas pasirašytu memorandumu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.