Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.30 15:34

Ministerija žada priimti pakeitimus dėl medžių kirtimo paukščių perėjimo laikotarpiu

Aplinkos ministerija, stebėdama medžių kirtimus per paukščių perėjimo laikotarpį jau galvoja apie teisės aktų pakeitimus. Dabar per paukščių perėjimą medžius kirsti draudžiama tik miškuose, o miestuose tokius darbus savivaldybės vykdyti gali savo nuožiūra. Planuojama įvesti ir visų planuojamų kirsti medžių patikrą.

„Man, kaip politikui ir žmogui, keista, kad iki šiol ta situacija nėra reguliuojama. Aišku, galima įžvelgti tam tikrą pasitikėjimą savivaldybėmis, tačiau matome, kad jau Sapiegų atveju nepasimoko kitos savivaldybės ir tęsia tuos darbus, nes nėra draudžiama - jų argumentas.

Socialiai atsakingos savivaldybės atsižvelgdamos į paukščių perėjimo ir žmonių nuomonę yra neatsakinga ir matome, kad negalime diskutuoti su savivaldybėmis ir turime įvesti reguliavimą kaip ir miške“, – LRT TELEVIZIJAI sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Kol kas Laisvės aikštės ir jos prieigų rekonstrukcijos, kainuosiačios 6 milijonus eurų, darbai sustabdyti. Kirvio bent laikinai išvengė ir Vilniaus Sapiegų parko augmenija, kai vykdomiems rekonstrukcijos darbams pasipriešino visuomenė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi