Lietuvoje

2019.05.30 13:50

Dėl valdančiosios koalicijos Vyriausybėje derasi trijų partijų lyderiai

Jūratė Skėrytė, BNS2019.05.30 13:50

„Valstiečių“, socialdarbiečių ir „tvarkiečių“ lyderiai ketvirtadienį susitiko Vyriausybės rūmuose Vilniuje aptarti būsimos valdančiosios koalicijos.

Susitikime – darbiniuose pietuose pas premjerą Saulių Skvernelį dalyvauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas ir partija „Tvarka ir teisingumas“ vadovas Remigijus Žemaitaitis, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis BNS sakė, kad partija svarsto kvietimą dėtis prie valdančiosios koalicijos, bet jis kol kas tokiuose susitikimuose dalyvauti neketina.

„Iki liepos 12-osios dar daug laiko“, – teigė jis.

Didžiausią frakciją Seime turintys „valstiečiai“ po prezidento rinkimų nutarė išplėsti valdančiąją koaliciją. 

Sutartį dėl valdančiosios koalicijos yra pasirašiusios LVŽS ir Lietuvos socialdemokratų darbo partija, jos dar turėjo bendradarbiavimo susitarimą su „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija Seime. Tai sudaro 69 balsus Seime iš 141.

Tačiau trečiadienį „tvarkiečiai“ ir socialdarbiečiai pranešė stabdantys frakcijų susitarimą dėl bendradarbiavimo.

Per balsavimus dažnai valdantieji sulaukia Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narių palaikymo. Pridėjus šiuos balsus, susidaro 77 mandatai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.