Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.30 19:23

Sinoptikė turi gerų žinių: kitą savaitę dienomis kais iki 29 laipsnių šilumos

Mažiau lietaus, daugiau saulės ir aukštesnės temperatūros – tokių orų galima tikėtis tuoj pat prasidedančios kalendorinės vasaros pradžioje, LRT TELEVIZIJAI sako sinoptikė Vida Ralienė.

„Per pastarąsias 2–3 dienas prilijo tiek, kiek neprilijo per praėjusius 2 mėnesius“, – sako sinoptikė.

Giedresnis oras iš mūsų šalies nepasitrauks ir artimiausią parą. Penktadienio naktis turėtų būti be lietaus, giedra. Temperatūra sieks 4–9 laipsnius šilumos. Debesų atsiras antroje nakties pusėje pajūryje, vakariniuose rajonuose. Rytiniai ir centriniai rajonai išliks giedri.

Dieną šiaurės vakariniuose rajonuose galima sulaukti trumpo lietaus. Temperatūra sieks 18–20 laipsnių šilumos. Žemaitijoje ir prie jūros – 16–17 laipsnių šilumos.

Šeštadienį yra tikimybė, kad negausiai palynos centriniuose ir rytiniuose šalies rajonuose. Naktį temperatūra sieks 9–14 laipsnius šilumos. Dieną debesys trauksis tolyn į rytus. Temperatūra kils iki 19–24 laipsnių šilumos. Vis dėlto prie jūros bus šiek tiek vėsiau – apie 16–17 laipsnių šilumos.

Sekmadienį lietaus debesys dar labiau tols nuo mūsų šalies. Didžiojoje šalies dalyje lietaus nebus, tik kai kur nuotaiką gali sugadinti negausus lietus. Naktį temperatūra sieks 7–12 laipsnius šilumos, o dieną šils iki 20–25 laipsnių šilumos. Prie jūros ir vakarų Žemaitijoje bus kiek vėsiau.

Pirmadienį orai šiek tiek keisis. Vėjas atneš šilumą ne tik į rytinius bei centrinius šalies rajonus, bet ir į vakarinius. Lietaus tikimybė pirmadienį bus nedidelė. Turėtų išlikti sausa, saulėta, o dieną šilti didžiojoje šalies dalyje iki 24–26 laipsnių. Tik prie jūros pirmoje dalies pusėje išliks šiek tiek vėsiau.

Labai šiltas ir saulėtas turėtų būti antradienis. Temperatūra kils iki 23–28 laipsnių šilumos. Savaitės viduryje, trečiadienį, ketvirtadienį laukia labai tvankios naktys – virš 15 laipsnių. O dienomis kais iki 24–29 laipsnių šilumos. Po tokių orų, kaip paprastai būna, į vakarą pradeda formuotis aukšti kamuoliniai lietaus debesys, gali nušniokšti smarkios liūtys, sulauksime perkūnijos.

Plačiau – reportaže (nuo 30.30 min.).

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. KTU studento sėkmė: sugalvojęs nuotaikos termometrą, jį pristatys Kalifornijoje

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi