Lietuvoje

2019.05.30 06:28

Vilniuje prasideda tradicinis Rusijos forumas

BNS, LRT RADIJAS2019.05.30 06:28

Ketvirtadienį prasideda šeštasis Vilniaus Rusijos forumas, tradiciškai suburiantis per šimtą politikų, pilietinės visuomenės atstovų, žmogaus teisių gynėjų, akademikų, žurnalistų iš Rusijos, Lietuvos ir kitų Vakarų šalių.

Kasmet vykstančiame forume aptariamos Rusijos vidaus ir užsienio politikos aktualijos, žmogaus teisių padėtis, Rusijos santykiai su Vakarais. Diskusijų metu įvertinamos Rusijos raidos tendencijos, diskutuojama kovos su Rusijos propaganda tema, kitais aktualiais klausimais.

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija, šiemetiniame forume pagrindinis dėmesys bus skiriamas padėčiai Rusijoje – vis labiau prastėjančiai pilietinės visuomenės situacijai, stiprėjantiems žiniasklaidos veiklos suvaržymams, dažnėjantiems visuomeniniams protestams regionuose,  agresyvėjančiai Rusijos pozicijai Vakarų atžvilgiu ir pan.

Pranešama, kad tarp renginio dalyvių bus Michailas Chodorkovskis, Vladimiras Kara-Murza, Vladimiras Ašurkovas, Marina Litvinenko ir kiti.

Šiais metais Vilniaus Rusijos forumą Lietuvos užsienio reikalų ministerija organizuoja kartu su Rytų Europos studijų centru. Vilniaus Rusijos forumas rengiamas nuo 2013 metų.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad žmogaus teisių ir pilietinės visuomenės padėtis Rusijoje negerėja, todėl būtina kalbėti apie situaciją Rusijoje – pilietinės visuomenės padėtį, stiprėjančius žiniasklaidos suvaržymus, protestus regionuose ir agresyvią Rusijos poziciją Vakarų atžvilgiu. 

„Mūsų tikslas nėra kištis į kitos šalies reikalus, o kalbėtis su pilietine visuomene apie Rusijos ateitį Europoje“, – LRT RADIJUI sako ministras.

L. Linkevičiaus teigimu, Europos Sąjunga (ES) nustatė penkis prioritetus, pagal kuriuos reikėtų vykdyti dialogą su Rusija. Vienas iš punktų – bendradarbiavimas su pilietine visuomene, o tai vyksta nepakankamai reguliariai.

„Šis forumas suteikia galimybę Rusijos žmogaus teisių aktyvistams užmegzti ryšį su Vakarų demokratijos atstovais bei pabendrauti tarpusavyje“, – komentuoja L. Linkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.