Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.29 23:28

Lietuvos savivaldybių asociacijos narių suvažiavime išrinktas prezidentas ir viceprezidentai

Trečiadienį išrinktas naujas Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas. Juo tapo buvęs ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Buvęs ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius perėmė LSA vadovo kėdę iš Druskininkų mero Ričardo Malinausko, kuris LSA vadovavo 16 metų.

„Dėkoju už man išreikštą pasitikėjimą, stengsiuosi savo darbu, veikla nenuvilti. Norėčiau padėkoti mūsų ilgamečiam vadovui R.Malinauskui už jo nuoširdų darbą, kuris turbūt kainavo daug sveikatos ir kantrybės“, – kreipdamasis į savivaldybių atstovus sakė M.Sinkevičius.

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) narių suvažiavime metu buvo išrinktas ne tik naujasis asociacijos prezidentas, bet ir viceprezidentai.

Suvažiavimo delegatai vadovavimą asociacijai patikėjo Jonavos merui M. Sinkevičiui, o viceprezidentais išrinko Lazdijų rajono merę Ausmą Miškinienę, Palangos merą Šarūną Vaitkų, Elektrėnų merą Kęstutį Vaitukaitį ir Akmenės rajono merą Vitalijų Mitrofanovą.

Pasak naujai išrinktos LSA vicepirmininkės, Lazdijų rajono merės Ausmos Miškinienės, savivaldybių lūkesčiai, problemos ir iniciatyvos turi būti girdimos ir centrinėje valdžioje.

„Naujos pareigos įpareigoja siekti, kad centrinė valdžia neignoruotų savivaldos problemų, o visus klausimus būtų galima spręsti konstrutyvaus dialogo pagalba. Ilgą laiką regionai buvo užmiršti, o Lietuva neturėjo aiškios vizijos šalies regioninei politikai, todėl daugelis mažų miestelių prarado gyventojus, kurie buvo priversti ieškoti darbo ir geresnio darbo užmokesčio didesniuose miestuose ar netgi svetur“, – sakė A.Miškinienė.

Suvažiavime dalyvavo 182 delegatai iš visų Lietuvos savivaldybių. Renginio svečiai – Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Guoda Burokienė bei komiteto nariai, taip pat Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, ministrai, Vyriausybės atstovai ir kiti asmenys.

Lietuvos savivaldybių asociacija vienija visas 60 šalies savivaldybių ir sprendžia jų bendras problemas, atstovauja savivaldybėms šalies valdžios ir valdymo institucijose, užsienio valstybių savivaldybių ir kitose tarptautinėse organizacijose.

Taip pat asociacija stiprina vietos savivaldą, formuoja savivaldybių veiklos strategiją ir koordinuoja jų veiklą įvairiose srityse. LSA įkurta 1995 m., o jos prezidentas bei viceprezidentai renkami ketveriems metams. Siūlyti kandidatus į LSA prezidentus turi teisę suvažiavimo dalyviai, o dažniausiai prezidento pareigoms teikiami asmenys, kurie eina mero pareigas.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi