Lietuvoje

2019.05.29 18:40

Ragina valdžą imtis priemonių: vilkai vis dažniau puola naminius gyvulius

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.29 18:40

Vilkai vis dažniau puola naminius gyvulius. Kėdainių rajone gegužę vilkai gyvulius užpuolė du kartus, jie siaučia ir  Kaišiadorių rajone, kur išpjauta beveik visa ganomų ožkų banda. Medžiotojai sako, kad daugiausia užpuolimų fiksuojama vasarą, todėl ragina valdžią imtis priemonių ir mažinti vilkų populiaciją.

Žiežmariškis Algis Kapačiūnas LRT TELEVIZIJOS žurnalistei aprodo savo ūkį. Tvarte - trys ožkos – tiek, kiek liko iš turėtos nemažos bandos.

Vyriškis sako turėjęs 11 ožkų. Ganė jas kiek toliau nuo namų, bet įtaria įsisuko vilkai - penkias papjovė, todėl likusias  parsivedė į netoli namų esančią ganyklą.   

Bet vilkai bandą atsekė ir dar pusę jos išpjovė. Papjautus gyvulius - ožką ir du jauniklius – pievose antradienį rado Algio kaimynas.

Vyras spėja, kad vilkai čia puotavo kelias naktis. Neatmeta, kad ir šiąnakt gali grįžti likusio grobio. 

„Gamtosaugininkai neleidžia šaudyti vilkų, todėl miškuose neliko ožkų – visos ganosi laukuose, o miške neturi vilkai ką daryt, todėl eina ieškoti“, – sako žiežmariškis Zigmas Kukta.

Medžiotojai skaičiuoja, kad Žiežmarių apylinkėse vilkų populiacija didėja ir prisimena, kaip žiemą netoliese vilkai išpjovė gyventojų šunis.

„Be vilko miške – negerai, bet reikia mažinti populiaciją, nes pastaruoju metu stipriai jų gausėja. Dažnai žmonės mato važiuojant kely paryčiais, užfiksuoja ir medžiotojų pastatytos stebėjimo kameros“, – teigia medžiotojas Mykolas Drėgva.

Pranešimų apie, kaip manoma, vilkų papjautus gyvulius gaunama ir iš kitų šalies rajonų. Medžiotojai sako, tai tik pradžia, daugiausiai tokių atvejų fiksuojama liepos–rugpjūčio mėnesiais, kai vilkai savo jauniklius moko medžioti.

Plačiau – reportaže.

Žinios. Koalicijos nebėra: opozicija baiminasi dėl gerai dirbančių ministrų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt