Lietuvoje

2019.05.29 17:54

Keturi nauji Seimo nariai: kas jie?

LRT.lt2019.05.29 17:54

Savivaldos ir Europos parlamento rinkimai atlaisvino septynias vietas Seime. Tai reiškia, kad į parlamentą ateis septyni nauji Seimo nariai. Dalis jų darbą galės pradėti iš karto, kai pareigas paliks dabartiniai parlamentarai. Kas užims likusias vietas, parodys rinkimai.

Po kovą vykusių savivaldybių tarybų ir merų rinkimų paaiškėjo, kad Seimą palieka liberalas Vitalijus Gailius, išrinktas Joniškio rajono meru, ir „valstietis“ Bronius Markauskas, kuriam rinkėjai patikėjo būti Klaipėdos rajono meru.

Gegužės 26-ąją vykusių Europos Parlamento rinkimų metu rinkėjų palankumo sulaukė Seimo nariai Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Aušra Maldeikienė, Juozas Olekas ir Stasys Jakeliūnas, mandatą gavęs po to, kai jo atsisakė Šarūnas Marčiulionis.

Kas į parlamentą ateis vietoje V. Gailiaus, B. Markausko ir A. Maldeikienės – kol kas neaišku. Visi trys politikai buvo į Seimą buvo išrinkti vienmandatėse apygardose, todėl jose turės būti rengiami nauji rinkimai. Jų metu ir paaiškės, kas dirbs parlamente vietoje šių politikų.

Tačiau jau aišku, kad keliaus į Seimą vietoje R. Juknevičienės, A. Kubiliaus, J. Oleko ir S. Jakeliūno.

R. Juknevičienė ir A. Kubilius į parlamentą buvo išrinkti su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos sąrašu. Jiems pasitraukus iš Seimo, jo duris pravers ilgametę politikos patirtį turinti Vilija Aleknaitė-Abramikienė ir TS-LKD vykdomoji sekretorė Aistė Gedvilienė.

V. Aleknaitei-Abramikienei teko dirbti šešiose Seimo kadencijose. Tačiau praėjusiuose Seimo rinkimuose jai sėkmė nesišypsojo ir ji liko per plauką nuo Seimo nario kėdės. Praėjusiose parlamento kadencijoje ji dirbo Europos reikalų ir Teisės ir teisėtvarkos komitetuose.

„Išeina mano kartos, Sąjūdžio kartos, labai ryškūs politikai, su kuriais aš daug pūdų druskos kartu suvalgiau, tai turbūt reikia nepasididžiuoti ir pratęsti darbus, kuriuos jie darė“, – naujienų agentūrai BNS sakė politikė.

Kitai į Seimą ateinančiai konservatorių atstovei A. Gedvilienei, tai nauja patirtis. Ji iki šiol nėra dirbusi Seimo nare.

Vietoje postą paliekančio ir į Briuselį iškeliaujančio J. Oleko į Seimą grįžta ilgametis parlamentaras Bronius Bradauskas. Šis politikas dirbo keturiose Seimo kadencijose, bet taip neperlipo 2016 metų rinkimų kartelės. Praėjusiose Seimo kadencijoje jis dirbo Biudžeto ir finansų komitete, taip pat Antikorupcijos komisijoje.

Vietoje Š. Marčiulioni į EP einantis S. Jakeliūnas vietą atlaisvins „valstietei“ Audronei Jankuvienei. A. Jankuvienė ilgus metus dirbo „Kauno dienoje“, taip pat komunikacijos srityje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.