Lietuvoje

2019.05.29 16:27

Landsbergio nerimas dėl koalicijos: nuogąstauju, kad bus pakeisti ministrai Masiulis arba Karoblis

Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis nesiima prognozuoti, kuo gali baigtis valdančiųjų derybos dėl koalicijos praplėtimo, tačiau nerimauja, kad tai nepasibaigtų gerai dirbančių – susisiekimo ministro Roko Masiulio arba krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio pakeitimu.

„Nežinome, kuo ten baigsis. Vienintelis valstybinis nerimavimas dėl Lietuvos yra tai, kad  visas tas persistumdymas ir stumdymasis alkūnėmis nesibaigtų tikrai gerai dirbančių ministrų pakeitimu. Nuogąstauju, kad bus pakeistas Rokas Masiulis arba Raimundas Karoblis ir bus pasakyta, kad štai jau yra naujos kokybės Vyriausybė, nors iš tikrųjų bus pakeisti du ministrai, kurie gal  neįtinka Ramūnui  Karbauskiui arba valdančiajai daugumai. Tai čia būtų praradimas Lietuvai“,- trečiadienį  žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Jo nuomone, tai yra ir nedidelis išbandymas išrinktajam prezidentui Gitanui Nausėdai.  

„Manau, kad bus mėginama pasinaudoti nauja pradžia, kol nėra įsivažiuota greitai pakeisti Vyriausybėje tuos žmones, kurie nepriimtini valdančiajai daugumai. Tai  būtų blogiausias scenarijus, aš tikiuosi, kad taip neatsitiks“,- svarstė  konservatorių lyderis G. Landsbergis.

Trys partijos - Lietuvos socialdemokratų darbo, „Tvarka ir teisingumas“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga sulaukė oficialaus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio kvietimo praplėsti valdančiąją koaliciją.

Tikimasi, kad  derybos prasidės artimiausiu metu.