Lietuvoje

2019.05.29 15:06

Koalicinėje dėlionėje galimi ir nauji ministrai: Žemaitaitis pasakė, kurių postų neatsisakytų

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.05.29 15:06

Politinė šachmatų partija nesibaigia. Valdantieji nusprendė iš naujo derėtis su koalicijos partneriais dėl susitarimo, o ministras pirmininkas prakalbo apie pokyčius Vyriausybėje. Būtent į postus ministrų kabinete ir gali taikytis „valstiečių“ partneriai.

Kiek anksčiau „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis portalui LRT.lt sakė pakvietęs „socialdarbiečius“, „tvarkiečius“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą (LLRA-KŠS) derėtis dėl naujo koalicinio susitarimo. Trečiadienį „socialdarbietis“ Gediminas Kirkilas LRT teigė, kad dabar sieks keturių partijų susitarimo, nes buvęs koalicinis susitarimas buvo tik frakcijos susitarimas ir „nebuvo lygiavertis“.

Apie tai, kad gali keistis Vyriausybės sudėtis kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis. Po prezidento rinkimų jis sakė: „Yra daug „jeigu“. Jeigu būtų taip, kad tai būtų mano sprendimas, tikrai kabinetas keistųsi iš esmės.“

Portalo LRT.lt šaltinių duomenimis, naujas koalicinis susitarimas gali lemti, jog kai kurie ministrų portfeliai atiteks būtent Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP) bei „Tvarkai ir teisingumui“. Pasak šaltinių, „socialdarbiečiai“ gali taikytis į Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijas. Pastarosios ministerijos nori ir „tvarkiečiai“, taip pat besitaikantys ir į Teisingumo ministeriją.

Užsienio reikalų ministro pareigas šiuo metu eina Linas Linkevičius, po 2016-ųjų Seimo rinkimų deleguotas Lietuvos socialdemokratų partijos. Tiesa, šiai partijai nusprendus trauktis iš koalicijos, L. Linkevičius paliko partiją ir išsaugojo ministro portfelį. Krašto apsaugos ministerijai vadovauja Raimondas Karoblis, o teisingumo ministru dirba Elvinas Jankevičius. Pasigirdo kalbų, kad tiek L. Linkevičius, tiek R. Karoblis gali būti siūlomi Lietuvos į Europos komisaro postą.

Turėtų ką deleguoti

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis LRT.lt kalbėjo, kad kol kas neaišku, kokius ministrus premjeras ruošiasi keisti.

„Premjeras buvo pasakęs, kad tikrai keistų tam tikrus ministrus ir jų darbo pobūdį. Faktas, kad kažkurie ministrai keisis. Turime sužinoti, kurie. Jei keičia ministrus, tai ko jie apskritai tikisi iš ministerijos. Mes turime tam tikrų pasiūlymų, pateiktų ir kitose institucijose: finansų, aplinkos, žemės ūkio, vidaus reikalų, teisingumo ministerijose. Bet nenoriu bėgti įvykiams už akių“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Paklaustas, ar jo vadovaujama partija galvoja apie vadovavimą Krašto apsaugos ir Teisingumo ministerijoms, R. Žemaitaitis sakė, kad tiesos yra. Jis priminė buvęs NATO delegacijos vadovu bei turintis nemažą patirtį.

„Kodėl gi ne. Kalbant apie teisingumą, aš pats nemažai dirbęs teismų sistemoje. Mes turime žmonių, kurie galėtų dirbti gynybos srityje, turime buvusius viceministrus, kurie dirbo ir Energetikos, ir Ūkio, ir Aplinkos, ir Finansų, ir Vidaus reikalų ministerijose. Pasiūlymų mes turime“, – sakė „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas, pridurdamas, kad pirmiausia nori sužinoti, kaip S. Skvernelis įsivaizduoja tolesnį Vyriausybės darbą.

Tačiau R. Žemaitaitis teigė, kad ministrų portfeliai nėra būtina koalicinio susitarimo sąlyga. Anot jo, svarbiausia, kad būtų įgyvendinti partijos pateikti 16 punktų. R. Žemaitaitis kalbėjo, kad jei gautų ministrų postus, reikėtų, kad paskirti ministrai galėtų realiai dirbti ir prisiimti atsakomybę, o ne tik būti „patys sau gražūs“.

Jis taip pat teigė, kad jei reikėtų spręsti dėl to, ką deleguoti į Vyriausybę, pirmiausia siūlytų jau joje dirbusius partijos kolegas, o konkrečius sprendimus priimtų partijos prezidiumas ir valdyba. Pats R. Žemaitaitis šiuo metu eina Seimo vicepirmininko pareigas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.