Lietuvoje

2019.05.29 14:07

Po LRT tyrimo – siūlymas situaciją aiškintis VRK

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.05.29 14:07

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sulaukė prašymo įvertinti LRT Tyrimų skyriaus paviešintą informaciją, susijusia su Seimo nariu Vytautu Baku. Rinkimų prievaizdai artimiausiame posėdyje spręs, ar reikia pradėti tyrimą.

Portalo LRT.lti žiniomis į komisijos pirmininkę Laurą Matjošaitytę, taip pat ir kitus komisijos narius, kreipėsi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) deleguotas VRK narys Vilius Semeška. Jis prašo rinkimų prievaizdų įvertinti LRT tyrimo informaciją ir nuspręsti, ar turėtų būti pradėtas tyrimas dėl V. Bako.

VRK pirmininkė L. Matjošaitytė portalui LRT.lt sakė, kad toks V. Semeškos kreipimasis iš tikro yra gautas. Klausimą ketinama įtraukti į artimiausio VRK posėdžio darbotvarkę.

„Šiandien V. Semeška visiems elektroninio pašto žinute pateikė kreipimąsi, kad pateikta tokia informacija, žurnalistinis tyrimas, susijęs su galimu rinkimų įstatymo pažeidimu. Jo nuomone, komisijai reikėtų susipažinti su šia informacija, žurnalistiniu tyrimu ir aiškintis situaciją, spręsti ar reikalinga pradėti tyrimą, ar ne“, – kalbėjo L. Matjošaitytė.

Pasak jos, klausimą prašoma įtraukti į artimiausio posėdžio darbotvarkę. VRK pirmininkė sakė mananti, kad šis kreipimasis bus aptartas artimiausiame VRK posėdyje.

Praėjusią savaitę paskelbtas tyrimas, susijęs su LVŽS frakcijos nariu Seime V. Baku. LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui V. Bakui kandidatuojant į Seimą galėjo būti panaudotos ir pareigūnų savišalpos fondo lėšos. Fondas skirtas į nelaimę patekusiems pareigūnams remti.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje
8

Lietuvoje

2021.02.28 09:22

COVID-19 Lietuvoje: tęsiasi protrūkiai Visagine, nauji atvejai šalies ligoninėse, rusena židiniai įmonėse ir darželiuose

per parą – 356 COVID-19 atvejai, mirė dar 9 žmonės; atnaujinta 11.00
8