Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.29 13:31

Seimo konservatoriai plečia savo frakciją – prie TS-LKD prisijungė Matelis

prisijungti kviečiamas ir Adomėnas
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.05.29 13:31

Parlamentaras, Mišrios Seimo narių grupės atstovas Bronislovas Matelis jungiasi prie opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos.

Apie tai žurnalistams trečiadienį Seime pranešė TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

„Prie frakcijos jungiasi B. Matelis, su kuriuo darbavomės, būdami dar ne tokia organizuota mažuma, kai jis vadovavo Mišriai Seimo narių grupei. Dabar, įsikūrus oficialiai opozicijai, Mišri grupė lieka už opozicinio veikimo ribų arba jai tikslų pasiekti yra sudėtingiau“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Žurnalistas B. Matelis į Seimą išrinktas vienmandatėje Nevėžio apygardoje, tačiau kaip nepartinis kandidatas buvo įrašytas ir į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatų sąrašą. Išrinktas į parlamentą jis dirbo LVŽS frakcijoje, tačiau kilus skandalui dėl buvusios „valstietės“ Gretos Kildišienės interesų konflikto, paliko LVŽS ir išėjo dirbti į Mišrią Seimo narių grupę.

TS-LKD lyderis atskleidė, kad konservatoriai yra pasirengę į frakciją priimti ir buvusį jos narį, buvusį TS-LKD narį Mantą Adomėną, kuris iš partijos buvo pašalintas pernai dėl ryšių su koncernu „MG Baltic“.

„Buvo diskusija frakcijoje. Yra principinis sutikimas dėl M. Adomėno prisijungimo, tik jis pats negalėjo dalyvauti frakcijos posėdyje. Kitame posėdyje planuojame išgirsti jo prašymą prisijungti“, – teigė G. Landsbergis.

B. Matelis atskleidė savo svajonę

Pats B. Matelis tvirtino, kad prisijungti prie konservatorių frakcijos nusprendė dėl to, kad jam yra artimos TS-LKD vertybinės nuostatos. Jis pabrėžė, kad jam, kaip buvusiam žurnalistui, yra svarbi žodžio laisvė.

„Valdantieji jau keletą metų bando kišti į visuomeninio transliuotojo turinį. Net manyčiau, kad, jei jiems tai būtų pavykę iš pirmo žingsnio, tai būtų buvęs ir antras žingsnis, kai būtų bandoma įstatymais kišti į komercinės žiniasklaidos turinį. Tikiuosi, kad mums pavyko tai sustabdyti“, – komentavo B. Matelis.

Parlamentaras akcentavo manantis, kad Seime pavyko sustabdyti ir parlamentinių tyrimų vajų.

„Aš jas vadino keršto komisijomis. Atkreipiu dėmesį į tai, kad iš visų komisijų, kurios šiuo metu Seime veikia, nėra nė vienos, kuri būtų nukreipta tam, kad būtų geresnis žmonių gyvenimas. Komisijos sukurtos tam, kad būtų keršijama dėl to, kad žurnalistas nepatogų klausimą uždavė [...], dėl to, kad kažkas kažko nepriėmė į Lietuvos banką dirbti. Tokių dalykų aš manyčiau Lietuvos valstybėje neturėtų būti“, – kalbėjo politikas.

B. Matelis teigė su TS-LKD kalbėjęs apie ateitį. Parlamentaras teigė turintis svajonę.

„Galbūt, artėjant kitiems Seimo rinkimams, Lietuvoje iš tiesų įsikurtų arba pasireikštų kita forma centro dešinės aljansas, kuris pasiūlytų labai konkrečius darbus“, – atviravo Seimo narys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi