Lietuvoje

2019.05.29 09:05

Pranckietis apie Marčiulionio dalyvavimą EP: tai nebuvo partijai geras pasirinkimas

atnaujinta 09.15
Benas Brunalas, ELTA2019.05.29 09:05

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Šarūno Marčiulionio dalyvavimas Europos Parlamento (EP) rinkimuose nebuvo sėkmingas nei pačiam buvusiam krepšininkui, nei geras pasirinkimas jį į rinkimų sąrašą aukštoje pozicijoje įrašiusiai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS)

Kartu, pasak jo, tai, kad gavęs tautos mandatą Lietuvai atstovauti EP Š. Marčiulionis kitą dieną nusprendė trauktis, yra objektyvus sprendimas, nes, tvirtino jis, Seimo narys Stasys Jakeliūnas, atstovaudamas šaliai EP, bus kur kas naudingesnis.

„Manau, kad Stasys Jakeliūnas pagal savo išsilavinimą, savo darbo sritį yra tikrai daug naudingesnis atstovaujant Lietuvai Europos Parlamente ir, neabejotinai, pagal kompetenciją“, – „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Seimo vadovo teigimu, tai, kad antruoju numeriu „valstiečių“ sąraše į EP įrašytas Š. Marčiulionis po rinkimų ir liko antras yra tiesiog nesėkmė.

„Prisiminkime, kai jis buvo iškeltas, kokia buvo nuomonė apie tai, kad jis keliamas dėl skambios pavardės, kad jis pririnks balsų – deja, to padaryti jam nepavyko“, – sakė V. Pranckietis, pabrėždamas, kad S. Jakeliūno pasirodymas, iš 8 sąrašo vietos po reitingavimo pakylant į 3 poziciją, yra kur kas sėkmingesnis. 

„Jeigu būtų (Š. Marčiulionis. – ELTA) įrašytas devintas – turbūt į trečią vietą nebūtų išreitinguotas. Bet kokiu atveju, tai nebuvo nei jam sėkmingas pasirinkimas, nei mums labai sėkmingas pasirinkimas“, – apibendrino Seimo vadovas.

LVŽS sąraše Europos Parlamento rinkimuose kandidatavęs ir antrą mandatą sąjungai iškovojęs Š. Marčiulionis pranešė, kad atsisako mandato, nes nori daugiau laiko skirti Lietuvoje pradėtiems jaunimo, taip pat karjerą baigusių sportininkų projektams.

Š. Marčiulioniui atsisakius mandato, europarlamentaru turėtų tapti S. Jakeliūnas. Savo sprendimą Seimo narys praneš artimiausiu metu.

EP rinkimuose likome treti, tai dabar turime nusiplakti?

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pasirodymas EP rinkimuose nestebina ir jis sako, kad partija turi įsivertinti rezultatą, susidėlioti prioritetus ir vėl kryptingai judėti pirmyn.

„Likome treti, ar dabar nusiplaksime, kad esame treti. Esame treti, nes čia esame, ir tiek. Tokį pasitikėjimą išreiškė. Turime laibai aiškius reitingus, matome savo padėtį ir žinome, apie ką turėtume kalbėti ateityje ir ką turėtume daryti" , – trečiadienį „Žinių radijui" sakė V. Pranckietis

V. Pranckietis patikino, kad partijos pirmininkas R. Karbauskis artimiausiu metu taip pat pasitikrins pasitikėjimą partijoje.

„R. Karbauskis pasiruošęs tikrintis pasitikėjimą partijos taryboje (...) Partijos taryba bus šaukiama po rinkimų. Partijos valdyba inicijuos tarybos sukvietimą, ten ir bus kalbamasi", – sakė jis.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Europos Parlamento rinkimus laimėjo Tėvynės Sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD), gavę tris mandatus. Antroje vietoje liko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), o treti – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – abi partijos gavo po du mandatus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt