Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.29 08:50

Pranckietis apie valdančiosios koalicijos plėtimą: turi ir kita pusė derėtis

Dainora Karklytė, ELTA 2019.05.29 08:50

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad antradienį vykusiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos posėdyje buvo sudaryta grupė, kuri turėtų spręsti, kaip valdančioji koalicija bus plečiama, tačiau, pabrėžė jis, pirmiausia reikia sulaukti potencialių partnerių atsako.

Anot Seimo pirmininko, LVŽS siekis yra užtikrinti darbų tęstinumą, tad yra būtina plėsti koaliciją, kad ji būtų stabilesnė. Tapti koalicijos partneriais yra siūloma „Tvarkos ir teisingumo“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijoms, tad šiuo metu yra laukiama jų atsako.

„Reikia ir kad kita pusė derėtųsi. Turime pateikti pasiūlymus ir sulaukti atsakymo“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė V. Pranckietis, pridūręs, kad nuo pastarųjų frakcijų atsakymo priklausys, kaip koalicija bus plečiama.

Pasak jo, pagal normalius politinius procesus bus kalbama ir apie postų pasidalijimą, atsižvelgiant į partnerių lūkesčius.

„Vis tiek reikia jų paklausti, kokie būtų tikslai dalyvaujant koalicijoje, bet taip, politiniai įsipareigojimai turėtų būti lydimi postų ir gal ministerijų“, – teigė Seimo pirmininkas.

ELTA primena, kad iškart po prezidento rinkimų, premjerui Sauliui Skverneliui likus trečiam, buvo kalbama, kad LVŽS trauksis iš valdančiųjų ir perduos valdžią konservatoriams. Vis dėlto vėliau „valstiečiai“ išreiškė norą likti valdžioje ir plėsti valdančiąją daugumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi