Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.28 19:15

Grybauskaitė kritiškai įvertino „valstiečių“ pametėtą idėją naujajam prezidentui: tai būtų antikonstituciška

LRT.lt 2019.05.28 19:15

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kritiškai vertina „valstiečių“ siūlymą naujajam prezidentui skubiai reformuoti teisėsaugos sistemą, galbūt net pakeisti prokuratūros vadovus į neva nepriklausomus, o už tai užbaigti visus pradėtus tyrimus Seime.

Šalies vadovės teigimu, „valstiečių“ siūlomas variantas būtų antikonstitucinis.

„Pirmiausia, teisėsaugą ir jos nepriklausomybę saugo Konstitucija. Bet koks politikų spaudimas tiesiogiai daryti įtaką mūsų teisėsaugos nepriklausomas institucijoms yra antikonstitucinis“, – LRT žurnalistams Briuselyje teigė šalies prezidentė.

LRT.lt primena, kad dar prieš prezidento rinkimų antrąjį turą „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad naujajam prezidentui pertvarkius teisėsaugą ir užtikrinus sistemos nepriklausomumą, Seimas atsisakytų visų savo parlamentinių tyrimų ir šiuos perduotų prokuratūrai.

„Jeigu naujasis prezidentas iš tikrųjų imsis spręsti Lietuvos prokuratūros klausimus, kad tos abejonės, kurios buvo išsakytos žiniasklaidoje apie tai, kad prokurorams buvo daroma įtaka, bylos nutraukiamos, jeigu bus pokyčiai prokuratūroje, mes manome, kad reikia nutraukti visus tyrimus Seime“, – ketvirtadienį po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) valdybos posėdžio Seime žurnalistams sakė valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Atiduoti viską prokuratūrai, nes ne Seimo darbas yra daryti šituos tyrimus“, – pridūrė jis.

Likus keletui dienų iki rinkimų R. Karbauskis sakė, kad dabar tirti ekonominės krizės priežastis ir kitus dalykus parlamentas yra priverstas, nes nepasitiki prokuratūra. 

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi