Lietuvoje

2019.05.28 22:32

„Valstiečių“ lyderio žodžiai ir pažadai: ar liežuvis tampa Karbauskio priešu?

Reda Gilytė, Kristina Jackūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.28 22:32

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis prieš metus žadėjo laimėti visus tris rinkimus –savivaldos, prezidento ir europarlamento. Tačiau nei merų postų gavo daugiausia, nei į Europos Parlamentą vyks daugiausia šios partijos atstovų. O „valstiečių“ kandidatas į prezidentus Saulius Skvernelis nepateko į antrąjį rinkimų turą.

Nepaisant šių nesėkmių, Karbauskis šiandien pareiškė laimėjęs visus tris rinkimus. Apžvalgininko Vytauto Bruverio teigimu, toks blaškymasis rodo, jog auga įtampa partijoje, taip pat tarp S. Skvernelio ir R. Karbauskio.

Ramūno Karbauskio norai ne visada sutampa su rezultatu. Žodis kaip žvirblis išskrido, bet laimėjimu negrįžo. Prieš metus valstiečių lyderis tryško optimizmu dėl trejų rinkimų- savivaldos, prezidento ir europarlamento.

„Mūsų reitingai auga ir jie tuojau pat bus didesni, negu konservatorių, ir atitinkamai augs toliau. Ir dėl to aš pasakysiu paprastai - mes tikriausiai kitais metais laimėsime visus trejus rinkimus“, – LRT laidoje 2018-ųjų balandį sakė R. Karbauskis.

Šių metų kovas, savivaldos rinkimai ir „valstiečiai“ lieka ketvirti - už partiją balsavo kiek daugiau nei vienuolika procentų rinkėjų.

„Nėra taip, kaip mes tikėjomės. Mes galvojom, kad galbūt tas skaičius ir mandatų, ir skaičių, kad mes galėsime skaičiuoti, kad mes rinkimus laimėjome. Nėra taip“, – teigė R. Karbauskis.

Gegužę ateina antri rinkimai – pirmiausia prezidento pirmasis turas.

„Valstiečių“ iškeltas kandidatas premjeras Saulius Skvernelis kažkada buvo nepralenkiamas reitingų lyderis. Deja, šį kartą pralenkti Gitano Nausėdos ir Ingridos Šimonytės nepavyksta. S. Skvernelis į antrą turą nepatenka. Negana to, jis gali netekti ir premjero posto. Nes pats žada liepos 12-ąją trauktis. Bet valstiečiams lieka dar vieni rinkimai.

„Jeigu EP rinkimuose mes laimėsime daugiausiai balsų, tokiu atveju, svarstysime ką daryti toliau, jeigu juos pralaimėsime, tai paprasčiausiai duosime konservatoriams galimybę formuoti Vyriausybę“, – po pirmojo prezidento rinkimų turo teigė R. Karbauskis.

Nelaukę Europos Parlamento rinkimų „valstiečiai“ persigalvoja – lieka valdžioje. Nebe rodiklis ir šie rinkimai. Partija čia lieka trečia, gaudama du mandatus į europarlamentą. Iki šiol turėjo vieną.

„Rezultatas nėra toks, kuris tenkintų, o klausimas kokie žingsniai bus spręsime“, – vos paaiškėjus EP rezultatams sakė „valstiečių“ lyderis.

Politikų yda persigalvoti po paros ar daugiau, užsikrėtė ir valstiečių lyderis. Po šiandienio frakcijos posėdžio Karbauskis apie rinkimus prakalbo dar kitaip.

„Tai kiek laimėjot iš trijų rinkimų? Visus tris“, – į žurnalistų klausimą atsakė R. Karbauskis.

Apžvalgininkas Vytautas Bruveris Karbauskio blaškymąsi vadina politine klounada. Kita vertus, jo žodžiais, „valstiečių“ vadovas gal kažkiek bando ir pasišaipyti bei paerzinti politikus, kurie kritiškai nusiteikę jo atžvilgiu.

„Matome kokioje sudėtingoje politinėje situacijoje jis yra pats ir ta publika, kuri vadinasi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, ten drasko rimti vidiniai nesutarimai ir pačiose viršūnėse, asmeniniai tarp S. Skvernelio ir R. Karbauskio – akivaizdi, vyksta dvikova, kuri neaišku kuo pasibaigs. Visa tai, turint omeny, negalima atmesti, kad žmogus nevaldo liežuvio, nes nevaldo ir nervų“, – R. Karbauskio veiksmus vertino apžvalgininkas.

Vis dėlto „valstiečiai“ nesuklydo paremdami Gitano Nausėdos kandidatūrą prezidento rinkimuose. Jis tapo prezidentu ir, pasak R. Karbauskio, pagaliau gali pasikeisti valdančiųjų bei prezidento santykis. Dabar „valstiečių“ lyderis ir Dalia Grybauskaitė nebendrauja.

Panorama. Prasidėjus vaisių, uogų bei daržovių sezonui – susirūpinimas: pesticidų likučiai viršija normas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.