Lietuvoje

2019.05.28 17:02

„Valstiečių“ lyderės: vienai Marčiulionio sprendimas netikėtas, kitai – teisingas

Paulina Levickytė, ELTA2019.05.28 17:02

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narės įvertino Šarūno Marčiulionio Europos Parlamento (EP) mandato perleidimą Stasiui Jakeliūnui.

Parlamentarė Agnė Širinskienė sako, kad tai sveikintinas ir laiku padarytas sprendimas. A. Širinskienės teigimu, jau geriau, kad dabar žmogus pasitraukia bei užleidžia vietą labiau motyvuotam, nei būtų pats neaktyvus EP veikloje. Tuo tarpu Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė teigia, kad jai šis sprendimas buvo visiškai netikėtas ir frakcijoje tikrai neaptartas. Pasak jos, tokį Š. Marčiulionio sprendimą galėjo lemti rinkimų kampanija, kai jis pamatė, koks iš tiesų yra politiko darbas.

„Jo apsisprendimą dirbti Lietuvoje su jaunimu galbūt paskatino rinkiminė kampanija, per kurią labiau įsigilino, pamatė, koks yra politiko darbas. Jam pradžioje gal atrodė vienaip, bet kuomet jis pavažinėjo į susitikimus, pamatė, kad tai nėra taip paprasta ir lengva. Tikriausiai pasvėrė pliusus ir minusus ir priėmė sprendimą. Bet pabrėžiu, aš tai sakau tik iš savo asmeninių prielaidų“, – teigė R. Baškienė.

Pasak vicepirmininkės, toks Š. Marčiulionio sprendimas buvo jai netikėtas, o ir pačioje LVŽS frakcijoje neaptartas.

„Aš asmeniškai esu eilinė partijos narė, ir man tai buvo labai netikėta. Taip netikėtai priimtas sprendimas, tai, matyt, žmogus supranta, kad reikia šitaip pasielgti (...) Frakcijoje tokio aptarimo nebuvo, ir mes tai priėmėme kaip žinią ir suprantame – kuomet pasitraukia vienas, į jo vietą ateina kitas. Šiuo atveju – Stasys Jakeliūnas“, – sakė ji.

Kita vertus, R. Baškienė primena, kad tokių atvejų, kai atsisakoma tik gauto mandato EP, buvo tikrai ne vienas.

„Buvo tokių atvejų, praėjusioje kadencijoje Ramūnas Karbauskis pats atsisakė mandato EP ir vietoje jo išvyko Bronis Ropė. Aš tikrai atrasčiau ir kitų pavyzdžių, kuomet vieni atsisako ir važiuoja kiti“ , – teigė ji.

Tuo tarpu A. Širinskienė tokį Š. Marčiulionio elgesį vertina tikrai palankiai ir jokios rinkėjų apgavystės parlamentarė neįžvelgia.

„Aš džiaugiuosi, kad jis nori save įprasminti Lietuvoje, ir tai gerbtinas sprendimas. Matydamas savo galimybes prisidėti prie vaikų ir jaunimo sveikatos bei aktyvumo Lietuvoje. (...) Reikia tik padėkoti, kad jis buvo su mumis, ir mes tikrai diskutuosime su juo dėl ekspertizės sukauptoje sporto srityje (...) Aš jokios apgavystės (rinkėjo. – ELTA) neįžvelgiu. Būtų daug didesnė apgavystė, jeigu žmogus išvykęs tiesiog nelankytų posėdžių ir nedalyvautų EP veikloje. Tai čia aš matau išdavystę ir man yra labai skaudu girdėti Vilijos Blinkevičiūtės pasakojimus, kad jos EP komitete esantis Antanas Guoga praktiškai nesilankydavo“, – Eltai sakė A. Širinskienė.

LVŽS sąraše Europos Parlamento (EP) rinkimuose kandidatavusį ir antrą mandatą sąjungai iškovojusį Š. Marčiulionį, jam pranešus, kad atsisako mandato, gali pakeisti Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas S. Jakeliūnas. Jis teigė šią galimybę rimtai svarstysiąs.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.