Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.28 16:37

Kriminalinė policija atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl žurnalisto Černiausko veiklos

LRT.lt 2019.05.28 16:37

Vilniaus apskrities policija nepradės ikiteisminio tyrimo dėl buvusio portalo 15min.lt žurnalisto Šarūno Černiausko, tai antradienį pranešė policijos departamento komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Sostinės kriminalinės policijos pareigūnai, įvertinę surinktą medžiagą, priėmė sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl buvusio portalo 15min.lt žurnalisto galimai neteisėto informacijos apie asmens privatų gyvenimą rinkimo, atskleidimo ar panaudojimo.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, sprendimą antradienį patvirtino ir prokuroras.

Nutarimas priimtas vadovaujantis LR baudžiamojo proceso kodekso 3 str. 1 d. 1 punktu, kuris numato, kad baudžiamasis procesas negali būti pradedamas, o pradėtas turi būti nutrauktas jeigu nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

„Anksčiau policijos atstovų patvirtinta informacija, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas buvo netiksli, atsiprašome už suklaidinimą“, – rašoma policijos pranešime. 

LRT.lt primena, kad Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija taip pat yra pradėjusi tyrimą dėl galbūt neteisėtų žurnalisto Š. Černiausko veiksmų.

Tyrimu siekiama nustatyti, ar nebuvo pažeistos Europos Sąjungos (ES) taisyklės dėl asmens duomenų tvarkymo.

Inspekcija nurodė, kad tyrimą atlieka reaguodama į viešai pasirodžiusią informaciją.

Š. Černiauskas patvirtino, kad teikė analizes viešųjų ryšių agentūrai „VIP Viešosios informacijos partneriai“ („vipcommunications“).

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi