Lietuvoje

2019.05.28 16:19

Vilniaus oro uoste sustabdytas „Sputnik“ redaktorius neįleistas į šalį

atnaujinta 16.47
LRT.lt 2019.05.28 16:19

Vilniaus oro uoste buvo sulaikytas Kremliaus ruporu vadinamos žiniasklaidos priemonės „Sputnik“ Lietuvos skyriaus redaktorius Maratas Kasemas, praneša Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Sulaikytasis, anot agentūros, pats tai pranešė paskambinęs telefonu. „RIA Novosti“ rašo, kad į Vilnių M. Kasemas atvyko darbo reikalais, tačiau jam buvo neleista išeiti iš oro uosto. 

Pasak portalo „lv.sputniknews.ru“, M. Kasemo apklausa Vilniaus oro uoste truko 5 valandas. Po jos buvo priimtas sprendimas neįleisti M. Kasemo į šalį 5 metus, todėl redaktorius išskrido iš Lietuvos.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas spaudai Giedrius Mišutis LRT.lt patvirtino, kad apie 11.30 į Vilniaus oro uostą atvyko Latvijos pilietis, kuris yra įtrauktas į sąrašą asmenų, kuriems uždrausta atvykti į Lietuvą. G. Mišutis nepaneigė, kad tai yra portalo „Sputnik Lietuva“ redaktorius M. Kasemas. Anot VSAT atstovo, šis žmogus nebuvo įleistas į Lietuvą.

„Atskrenda iš Maskvos Latvijos pilietis. Jis yra įtrauktas į sąrašus asmenų, kuriems uždrausta atvykti į Lietuvą. Pasieniečiai dokumentų kontrolės metu tai nustatė, tą žmogų pristatė į užkardos patalpas, priimtas sprendimas dėl neįleidimo į Lietuvą“, – pasakojo G. Mišutis.

Jis pažymėjo, kad Latvijos pilietis nebuvo sulaikytas. Pasak G. Mišučio, tiesiog šiam žmogui, kadangi jis nebuvo įleistas į Lietuvą, teko kurį laiką praleisti pasienio užkardos patalpose.

Pasak VSAT atstovo, į Lietuvą neįleistas Latvijos pilietis išreiškė pageidavimą išvykti į Rygą, nusipirko kelionės bilietą ir antradienį iškris.

„Žmogus užkardos pasieniečių bus palydėtas iki išvykimo ir tada, kaip Latvijos pilietis, išvyks į savo šalį“, – aiškino G. Mišutis.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI