Lietuvoje

2019.05.28 15:58

Seimo konservatorių frakcijoje galimi pokyčiai

Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.05.28 15:58

Trečiadienį opozicinės Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ketina pranešti apie pokyčius Seimo TS-LKD frakcijoje.

Mišrios Seimo narių grupės seniūnas Bronislovas Matelis, sulaukęs kvietimo prisijungti prie šios frakcijos, savo apsisprendimo dar neatskleidžia. Eltai jis sakė, kad trečiadienį ketina susitikti su TS-LKD frakcijos seniūnu Gabrieliumi Landsbergiu ir šios frakcijos nariais.

„Man rūpi, ką pasakys frakcija“, – sakė jis. Politikas neatmetė, kad gali būti įvairių sprendimų, pavyzdžiui, dėl bendradarbiavimo.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai į frakciją yra pakvietę sugrįžti ir buvusį bendrapartietį, Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantį Seimo narį Mantą Adomėną. Praėjusių metų birželį jis buvo pašalintas iš partijos.

Kaip rašoma G. Landsbergio pasirašytame laiške, atsižvelgus į M. Adomėno indėlį formuojant konservatizmo ideologiją ir siekiant stiprinti opoziciją, jis yra kviečiamas sugrįžti į frakciją.

„Mus tebesieja bendra konservatizmo politinė pasaulėžiūra“, – rašoma laiške.

Šiuo metu užsienyje esantis M. Adomėnas yra žadėjęs savo apsisprendimą paskelbti artimiausiu metu.
Beje, kai kurių konservatorių teigimu, yra ir daugiau vykstančių pokalbių dėl galimo prisijungimo prie Seimo konservatorių frakcijos.

Šiuo metu Seimo TS-LKD frakcijoje yra 33 nariai. Ji yra antroji pagal dydį parlamentinė frakcija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.