Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.28 15:50

Jakeliūnas apsisprendimą dėl EP pateiks trečiadienį: palaikymas yra

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.05.28 15:50

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąraše Europos Parlamento (EP) rinkimuose kandidatavusį ir antrą mandatą sąjungai iškovojusį, bet jo atsisakiusį Šarūną Marčiulionį galintis pakeisti Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Stasys Jakeliūnas Eltai teigė savo sprendimą pateiksiąs trečiadienį.

„Apsispręsiu rytoj (trečiadienį. – ELTA). Su ne vienu žmogumi jau pakalbėjau, ir su frakcijos vadovu, ir su Vyriausybės vadovu, man svarbi jų nuomonė, galimybė toliau čia bendradarbiauti, tęsti pradėtus darbus Lietuvoje. Palaikymas yra, liko pasitarti su šeima“, – Eltai teigė S. Jakeliūnas.

Kaip ELTA jau rašė, Š. Marčiulionis pranešė, kad atsisako EP mandato, nes nori daugiau laiko skirti Lietuvoje pradėtiems jaunimo, taip pat karjerą baigusių sportininkų projektams.

Pasak jo, vertinant rinkimų rezultatus Europoje, matyti, kad EP koncentruosis ties ES vertybių, ES vienybės išlaikymo klausimais. Dėl to EP šiuo metu yra reikalingi labiau patyrę politikai. Tuo metu Lietuvoje sveikatos, sveikatingumo klausimai, moksleivių aktyvumas, jaunų žmonių sveikata – prioritetai, ties kuriais jis nori dirbti ir perduoti visą savo sukauptą patirtį.

Pasak Š. Marčiulionio, likdamas šiuo metu Lietuvoje, jis bus daugiau naudingas Tėvynei, todėl atsisako europarlamentaro mandato.

Tuo tarpu BFK pirmininkas teigė, kad nusprendęs vykti į EP toliau tęs darbą finansų, bankų priežiūros ir finansinių paslaugų vartotojų teisių srityse Europos mastu.

Pasak S. Jakeliūno, kitas sąraše po jo į EP yra Seimo narys Tomas Tomilinas.

„Jei ne aš, tai jis (T. Tomilinas. – ELTA) puikiausiai atstovautų Lietuvai EP“, – teigė S. Jakeliūnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi