Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.28 14:04

Karoblis: iš Nausėdos tikimės pasiruošimo saugumo klausimais

Dainora Karklytė, ELTA 2019.05.28 14:04

Krašto apsaugos ministras Raimondas Karoblis teigia, kad bendradarbiavimo su naujai išrinktu prezidentu Gitanu Nausėda tikisi dar prieš jam oficialiai pradedant eiti prezidento pareigas.

Anot jo, yra pasirūpinta svarbios informacijos G. Nausėdai perdavimu, nes, pabrėžė ministras, prezidentas yra vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas ir vaidina vieną esminių vaidmenų, taigi, pasak R. Karoblio, yra būtina, jog darbą prezidentas pradėtų jau gerai suvokdamas situaciją bei turėdamas visą svarbiausią informaciją, susijusią su saugumu bei gynyba.

„Prezidentas, mūsų nuomone, turi pradėti darbą jau turėdamas ir labai konkrečias žinias apie gynybą, ir apie gynybos planus bei žvalgybines grėsmes, kurios yra aplinkui“, – po Mykolo Romerio universitete vykusio susitikimo su buvusiu NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentu dr. Karlu A. Lamersu sakė krašto apsaugos ministras.

Reaguodamas į G. Nausėdos išreikštas abejones socialinės apsaugos ir darbo bei žemės ūkio ministrais Linu Kukuraičiu bei Giedriumi Surpliu, R. Karoblis teigė, kad tai yra prezidento teisė ir normalus procesas.

„Jeigu būtų klausimai krašto apsaugos sistemai ir man, kaip ministrui, kariuomenės vadui ir visai kitai grandinei, mes privalėtume į tai atsakyti“, – pridūrė R. Karoblis.

Anot jo, šiuo metu yra susikoncentruojama į darbų tęstinumą.

„Yra daug klausimų, kaip Vyriausybė dirbs toliau, bet čia turi atsakyti premjeras ir valdantieji, bet, nepaisant to, mes turime padaryti visus darbus, kuriuos privalome būtent iki prezidento pasikeitimo“, – konstatavo ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi