Lietuvoje

2019.05.28 11:27

„Tvarkiečiai“ neskuba į „valstiečių“ glėbį: Žemaitaitis primena – ne visos sąlygos įgyvendintos

LLRA atsakymo neturi
Gytis Pankūnas, LRT.lt, Milena Andrukaitytė, BNS, Paulina Levickytė, ELTA2019.05.28 11:27

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas, parlamentaras Remigijus Žemaitaitis teigia, kad „tvarkiečiai“ dar nėra apsisprendę, ar derėsis su „valstiečiais“ dėl prisijungimo prie valdančiosios daugumos. Politikas pažymi, kad, visų pirma, „tvarkiečiai“ norėtų susitikti su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda.

Antradienį „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui prabilus apie tai, kad su „tvarkiečiais“ bus siekiama pradėti derybas dėl jų prisijungimo prie valdančiosios daugumos, R. Žemaitaitis atkreipė dėmesį, kad „valstiečiai“ dar neįvykdė visų „tvarkiečių“ keltų sąlygų, kai buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas.

„Dar yra mūsų sąlygos, kurios neįgyvendintos po Seimo susitarimo. Klausimas, ar („valstiečiai“ – LRT.lt) yra pasiryžę šiuos dalykus įgyvendinti, tai yra vaiko pinigai, krizės metu nuskaitytų pensijų grąžinimas, tai yra beveik apie 128 milijonai eurų, nes buvome susitarę, kad per du metus bus dalinai išmokami šie pinigai. Dar yra vaiko ir mamų garantinis dalykas ir, aišku, žemės ūkis, kur šiai dienai smulkus ir vidutinis ūkis yra praktiškai nustumtas į šoną ir stambieji gauna didžiausią dalį pinigų, kas, mano galva ir mūsų partijos manymu, nėra teisinga“, – žurnalistams Seime komentavo R. Žemaitaitis.

Jis teigė, kad „tvarkiečių“ valdyba derybų su „valstiečiais“ klausimą dar svarstys kitą savaitę. R. Žemaitaitis neslėpė, kad partijos nariai norėtų pirmiau susitikti su išrinktuoju prezidentu G. Nausėda.

„Kiek aš supratau, jis (G. Nausėda – LRT.lt) susitikinės su visomis frakcijomis ir iš visų frakcijos norės sulaukti pasiūlymų. Mums rūpi kelios sritys – socialinė, teisingumo, žemės ūkio. Ten yra labai daug klausimų, kurie nebuvo sprendžiami“, – komentavo R. Žemaitaitis.

Politikas pažymėjo, kad „tvarkiečiams“ derybose dėl prisijungimo prie valdančiosios koalicijos postai nėra svarbiausi.

„Ne postai yra esmė. Svarbiausia, aš manau, kad šiandien nebūtų chaosas ir galimybė manipuliuoti, kad nebūtų galimybė Seime priiminėti įstatymų vienu ar dviem balsais. Šiandien ir taip juokinga situacija, kad pačios valdančiosios daugumos atstovai balsuodavo „prieš“ vienu ar kitu klausimu. Tai nėra geras dalykas“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Tuo tarpu Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) su atsakymu neskuba.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė žurnalistams Seime antradienį sakė, kad „dar nėra derybų“.

„Niekas su manimi nekalbėjo. Laukiame prezidento inauguracijos ir tikrai neverta apie tai kalbėti“, – kalbėjo R. Tamašunienė.

Partijos vadovas Valdemaras Tomaševskis pirmadienį porinkiminėje spaudos konferencijoje teigė, kad partijoje dar bus svarstoma, ar apsimoka prisidėti prie valdančiosios koalicijos, kai iki kitų Seimo rinkimų lieka 15 mėnesių.  

„Derybos (su „valstiečiais“ – BNS) nevyksta. (...) Yra eilinis pakvietimas po inauguracijos, kaip suprantu, sudaryti valdančią daugumą. Mes šitą pakvietimą priėmėme. Partijos taryboje praėjome diskusiją, po kurio laiko atsakysime“, – per BNS spaudos konferenciją Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje pirmadienį teigė V. Tomaševskis.

„Mes neskubame, nėra jokio skubotumo. Iki parlamento rinkimų po inauguracijos liks mažiau nei 15 mėnesių. Mes turime atsakyti savo partijoje, ar apskritai mums verta dabar sudaryti daugumą, užimti tam tikrus postus Vyriausybėje, tai yra mums siūloma, ar palaukti ateinančių rinkimų, remti visus gerus darbus koalicijos ir  neprisiimti atsakomybės žinant, kad Vyriausybės programa nebus keičiama“, – pridūrė jis.   

LRT.lt primena, kad pats Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas antradienį ryte teigė, kad derybos dėl koalicijos didinimo prasidės artimiausiu metu. R. Karbauskio teigimu, kvietimus gaus Lietuvos lenkų rinkimų akcija bei Tvarkos ir teisingumo partija.

„Derybos dėl koalicijos prasidės šiandien arba rytoj. Mes bandysime išplėsti koaliciją. Bandysime kviesti kolegas dalyvauti, o stipri koalicija reikalinga tam, kad galėtume įgyvendinti pokyčius, kurie reikalingi Lietuvos žmonėms (...) Jūs puikiai žinote, ką mes ketiname kviesti – Lenkų rinkimų akciją ir Tvarką ir teisingumą“, – teigė jis.

Pasak R. Karbauskio, frakcija džiaugiasi, kad išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos požiūris į ateitį sutampa su jų. Sustiprinus koaliciją, R. Katbauskio teigimu, bus kalbama su G. Nausėda dėl bendrų politinių tikslų.

„Mes turime naują valstybės vadovą, labai svarbu, kad darniai dirbtume ir tos užduotys, kurios išsakytos ir mūsų programos, ir prezidento, leis gerinti žmonių gyvenimą. Bus stiprinama koalicija ir tinkamai šnekamasi apie tai su išrinktuoju prezidentu, ką mes turime padaryti vardan žmonių gerovės (...) Prezidento požiūris į valstybės ateitį sutampa su mūsų“, – teigė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt