Lietuvoje

2019.05.28 10:24

Skvernelis nežino, ar formuos Vyriausybę: jei formuotų – imtųsi permainų

atnaujinta 12.10

Premjeras Saulius Skvernelis teigia nesantis tikras, ar jis formuos ministrų kabinetą, tačiau, jei tai darytų jis, tai imtųsi permainų.

„Yra daug „jeigu“. Jeigu būtų taip, kad tai būtų mano sprendimas, tikrai kabinetas keistųsi, ir iš esmės“, – žurnalistams antradienį Seime sakė premjeras.

S. Skvernelis, paklaustas, ar jis skiriasi su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu, juokėsi ir tvirtino, kad jie nėra šeima, bet savo ir R. Karbauskio ateitį pavadino šviesia.

„Kai manysiu, kad tai bus būtina, tada detalizuosiu, kada bus aišku su tais planais“, – apie ateitį nebuvo linkęs kalbėti S. Skvernelis.

Premjeras teigė, kad norėtų dalyvauti valdančiosios koalicijos didinime, plėtime.

„Kiek tai nuo manęs priklausytų, aš tikrai norėčiau aktyviai dalyvauti ir manau, kad tai yra tikrai svarbūs dalykai. Liepos 12 d. sprendimai priklausys nuo to, koks čia bus politinių jėgų išsidėstymas Seime“, – sakė S. Skvernelis.

Primename, kad ministras pirmininkas S. Skvernelis anksčiau sakė, kad liepos 12 d. atsistatydins.

S. Skvernelis tvirtino negalvojęs, kokie postai galėtų būti atiduoti koalicijos partneriams. Premjeras su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda teigė dar nesusitikęs.

„Išrinktasis prezidentas turi kitų darbų, kai tik jis matys reikalą, tai susitiksime“, – sakė S. Skvernelis.

Premjeras, paklaustas, ką turėjo omeny, anksčiau prabilęs apie tai, kad „valstiečiams“ reikia pokyčių, pažymėjo, kad partijai reikėtų plėsti rinkėjų ratą.

„Aš turėjau mintyje, kad jei kalbame apie ateitį ir perspektyvas, reikia plėsti rinkėjų, žmonių, kurie galėtų palaikyti idėjas, ratą. Tas idėjas reikia pasiūlyti ir jaunam žmogui, ir šeimai, ir miestiečiui, ir kaimiečiui. Dėl to norėtųsi, kad ta partijos, skyrių plėtra būtų kryptinga ir orientuota į platesnes žmonių grupes“, – aiškino S. Skvernelis.

V. Čmilytė-Nielsen: mažiausiai klausimų kyla susisiekimo, ūkio ir užsienio reikalų ministrams

Seimo opozicijos lyderė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad artimiausiu laiku gali įvykti dideli pasikeitimai Vyriausybėje, ir tai bus didelė intriga.

„Manau, kad artimiausiu laiku galėtumėme pamatyti didelius pasikeitimus ministrų kabinete, ir tai, žinoma, irgi bus didelė artėjančio mėnesio intriga“, – sakė politikė.

Ji atsisakė nurodyti Eltai, kokių ministrų darbas netenkina opozicijos, tačiau sakė, kad mažiausiai klausimų būtų susisiekimo, ūkio ir užsienio reikalų ministrams.

„Asmenybių aš nevardinsiu, atkreipčiau dėmesį į tai, kad ir naujasis prezidentas yra išskyręs berods du ministrus, kurių darbu jis nėra patenkintas. Suprantu, kad premjeras galbūt kitaip mato. (...) Yra klausimų daugeliui ministrų. Galbūt tarp tokių, kuriems mažiausiai klausimų kyla, išskirčiau susisiekimo, ūkio, užsienio reikalų ministrus, su jais bendradarbiavimas, darbas yra teigiamas“, – sakė Seimo opozicijos lyderė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, šiuo metu valdančiosios koalicijos didysis uždavinys yra išlaikyti valdančiąją daugumą po visų tų rinkimų rezultatų, kurie jiems „buvo vienareikšmiškai nesėkmingi“.

Klaipėdoje demontuojamas sovietinis memorialas
Klaipėdos ritmas 35