Lietuvoje

2019.05.28 06:53

Grybauskaitės ateitis: liks Lietuvoje ar užims svarbius postus Europos Sąjungoje?

Mindaugas Laukagalis, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.05.28 06:53

Lietuvai išrinkus naują prezidentą, stebėtojai spėlioja, ką pasibaigus kadencijai veiks dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Kalbama, kad prezidentė galėtų užimti aukštas pareigas Europos Sąjungos institucijose, pasukti į vidaus politiką arba iš jos pasitraukti.

Praeitą savaitę dauguma Europos Komisijos narių pasirašė keipimąsi, kuriuo ragina nauja Europos Komisijos vadove paskirti moterį. Tarp galimų kandidačių – ir kadenciją baigianti prezidentė.

Anot buvusio diplomato Vygaudo Ušacko, D. Grybauskaitės patirtis leistų jai užimti šias pareigas.

Mykolo Riomerio universiteto docentas Saulius Spurga sako, kad prezidentė galėtų sukti į vidaus politiką ir kurti naują partiją arba likti politinės arenos stebėtoja.

Pati prezidentė teigia, kad kol kas apie ateitį kalbėti anksti – reikia sulaukti kadencijos pabaigos. Tačiau yra sakiusi, kad artimiausiu metu užimti aukštų postų Europos Sąjungoje neplanuoja.

Populiariausi

Petras Gražulis

Lietuvoje

2020.12.02 14:41

Kultūros komiteto posėdyje už Gražulio nugaros pasirodė apsinuoginęs vyriškis papildyta Gražulio komentaru, atnaujinta 18.15

5
Kėdainiai

Lietuvoje

2020.12.02 20:05

Liepsnojantys Kėdainiai bandys pažaboti COVID-19 pandemiją, bet ruošiasi ir juodžiausiam scenarijui ligoninė išsinuomojo furgoną mirusiųjų kūnams laikyti

11