Lietuvoje

2013.01.19 22:52

Šventosios vanduo užliejo neseniai įrengtą pėsčiųjų taką

Zinaida Paškevičienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.01.19 22:52

Anykščių rajono valdžia nekreipia dėmesio, kad Šventosios upės vanduo užliejo pėsčiųjų taką, nors po vandeniu atsidūrusi jo dalis gali būti suniokota. Valdžia sako lauksianti pavasario potvynio, bet jeigu jis nebūsiąs didelis, esą ir nuostolių didelių nepadarysiąs.

Anykščių rajono valdžia nekreipia dėmesio, kad Šventosios upės vanduo užliejo pėsčiųjų taką, nors po vandeniu atsidūrusi jo dalis gali būti suniokota. Valdžia sako lauksianti pavasario potvynio, bet jeigu jis nebūsiąs didelis, esą ir nuostolių didelių nepadarysiąs.

Ledo lytims Šventosios upėje susigrūdus žemiau miesto ir vandens lygiui nuo įprastinio pakilus beveik du metrus, užlietas prieš pusmetį įrengtas pėsčiųjų takas.

Anykštėnai tikina perspėję valdžią, kad takas rengiamas per arti vandens ir bus užliejamas, tačiau esą jų perspėjimų nepaisyta. Dabar pakilus upės lygiui valdžios paaiškinimo sako taip pat nesulaukiantys.  

„Informacijos apie tai, kaip bus kontroliuojama situacija, arba nuraminimo, kad nieko blogo neatsitiks ir takas nenuplauks, rajono valdžia nepateikia jokios, nors yra Ekstremalių situacijų komisija“, – sako „Anykštos“ redaktorė Gražina Šmigelskienė.

Rajono architektė prisimena, kad prieš dvejus metus, tik pradėjus rengti taką, ištvinusi upė pati parodė, kad projektą reikia taisyti. Tada buvo sutvirtintos tilto atramų konstrukcijos, išlieta betoninė tako danga. Pasak jos, medinė tako atkarpa neapsemta, po vandeniu atsidūrė tik betoninė jo dalis. Mediniai paplūdimio paklotai esą specialiai apdoroti, todėl turėtų nenukentėti. Baiminamasi tik dėl stiklo atramų.

„Šiek tiek bijojome dėl stiklo. Sunku buvo tą projektą keisti nuo pradžių iki galo. Stiklas dabar yra nuo ledo atpjautas, nė vienas stiklas, nė vienas jo kvadratas nėra sudužęs, jie bus nuimti ir susandėliuoti“, – teigia Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė.

Kairiojo Šventosios upės kranto tvarkymo projektas laikomas nacionalinės svarbos projektu, todėl jis įrengtas tik europinėmis lėšomis. Vietoje prašytų 20 mln. litų gavus tik 7 mln., projektas supaprastintas, tačiau rajono meras tikina, kad dėl tvinstančios upės aukščiau įrengtos apžvalgos aikštelės, o dėl užlieto tako jis esąs ramus.

„Vanduo yra toks daiktas – išsiliejo, bet jis ir nuslūgsta. Nemanau, kad toks užliejimas gali atnešti didelių bėdų. Jų gali padaryti, kai pavasarį būna ledonešis, upe eina storo ledo lytys ir jos griauna“, – įsitikinęs Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.  

Vandenyje atsidūrus apšvietimo stulpams, dėl saugumo išjungtas apšvietimas. Kitokių veiksmų valdžios atstovai sako nesiimsiantys, tiesiog stebėsiantys ir lauksiantys pavasario potvynio. Tik tuomet paaiškės, kokią žalą vanduo padarė pėsčiųjų takui. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt