Lietuvoje

2015.06.25 15:49

B. Merkys: kitas „An-2“ pilotas galėjo būti blaivus

ELTA2015.06.25 15:49

Orlaivių avarijų ir incidentų tyrimo skyriaus vadovas Bronius Merkys siūlo nedaryti skubotų išvadų dėl Adolfo Mačiulio kūne rasto alkoholio, nes kitas nukritusio lėktuvo „An-2“ pilotas galėjo būti blaivus.

Orlaivių avarijų ir incidentų tyrimo skyriaus vadovas Bronius Merkys siūlo nedaryti skubotų išvadų dėl Adolfo Mačiulio kūne rasto alkoholio, nes kitas nukritusio lėktuvo „An-2“ pilotas galėjo būti blaivus.

Eltai B. Merkys teigė dėl A. Mačiulio neblaivumo dar negavęs oficialios informacijos iš Klaipėdos apygardos prokuratūros, ketvirtadienį patvirtinusios, kad rasto piloto kūne buvo 0,77 prom. alkoholio.

Pasak „An-2“ nelaimės priežastis tiriančio B. Merkio, neblaivumas galėjo turėti įtakos avarijai ir pilotų šansams išsigelbėti, į šiuos faktus bus atsižvelgta atliekant tyrimą. Eksperto teigimu, siekiant nustatyti, kaip ir su kuo pilotas galėjo vartoti alkoholį, bus kreiptasi ir į kolegas Švedijoje bei Danijoje.

„Ta informacija netgi labai keičia viską. Mes turėsime įvertinti, bandysime aiškintis, kaip jis galėjo, kokiu būdu tą alkoholį vartojo, – Eltai sakė B. Merkys. – Aš labai atsargiai žiūriu į tą galimybę išsiaiškinti, ar jis pats vienas vartojo, ar su kažkuo, nes dabar jau tikrai niekas neprisipažins.“

B. Merkio teigimu, pilotų blaivumas, skrendant tokio tipo orlaiviais, dažniausiai netikrinamas.

„Didelėse aviakompanijose yra medicininės patikros. Tokiose aviakompanijose (kaip „Klaipėdos avialinijos“, – ELTA) paprastai medicininės patikros prieš kiekvieną skrydį nėra. Čia viskas palikta pačių pilotų atsakomybei, – komentavo Susisiekimo ministerijos specialistas. – Aš jau ketverius metus dirbu kaip orlaivių avarijų tyrimų vadovas, labai daug metų [dirbu] aviacijoje ir esu tik vieną kartą susidūręs su išgėrusiu pilotu, bet ir tas pilotavo parasparnį“.

Iš Švedijos į Lietuvą skridęs „An-2“ su dviem pilotais virš Baltijos jūros dingo gegužės 16 d. Lėktuvą karinis jūrų laivynas aptiko už maždaug 100 km nuo Lietuvos krantų 124 metrų gylyje. Antrojo piloto – Alvydo Selmistraičio – kūnas iki šiol nerastas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt