Lietuvoje

2019.05.27 17:42

Mažeika: dėl Sapiegų parko savivaldybė su bendruomene turės sutarti per dvi savaites

Ignas Jačauskas, BNS 2019.05.27 17:42

Dėl galimybės išsaugoti daugiau medžių Vilniaus Sapiegų parke savivaldybė su bendruomene turės sutarti per dvi savaites, priešingu atveju finansavimas parko tvarkymo projektui nebus skirtas, sako aplinkos ministras.

Pasak Kęstučio Mažeikos, tai sutarta pirmadienį ministerijoje vykusiame pasitarime kartu su Vilniaus savivaldybės, Aplinkos projektų valdymo, Aplinkos apsaugos departamento, Antakalnio bendruomenės atstovais.

„Sutarėme, kad darbai negali prasidėti anksčiau nei birželio 15, kai baigiasi paukščių perėjimas. Dėl medžių buvo pagrindinis ginčas, kad jų vis dėlto dar per daug pjaunama. Argumentų tikrai pritrūko, tad sutarėme, kad savivaldybė su bendruomene turi rasti kompromisą, kalbėti argumentais ir tik tada mes galėsime kalbėti apie projekto maksimalų finansavimą“, – BNS sakė ministras.

Ministerijos sprendimu Sapiegų parkui tvarkyti numatyta skirti 400 tūkst. eurų.

Anot ministro, šiuo metu ketinama kirsti beveik 200 medžių, tačiau savivaldybė yra linkusi į kompromisą bei susiaurinti takus, paliekant daugiau medžių.

„Skaičiavimai turėtų būti atlikti iki birželio 15 dienos, tada jau bus galutinis sprendimas. Jei savivaldybė su bendruomene randa kompromisą, mes neprieštaraujame, tegul viskas vyksta pagal planą“, – tvirtino K. Mažeika.

Anksčiau sostinės savivaldybė planavo tvarkant barokinį Sapiegų parką iškirsti beveik 300 medžių, tačiau po viešos kritikos nuspręsta šį skaičių sumažinti maždaug trečdaliu. Bendruomenės tai netenkina. Jos atstovai tvirtina, kad medžiai bus kertami neatsižvelgus į jos siūlymus, neatlikus želdinių būklės bei nepaisant čia perinčių paukščių.

Sutvarkyti parką planuojama iki 2020-ųjų vidurio. Šis parkas įkurtas XVII amžiaus pabaigoje, barokinius parkorūmus pagal Giovannio Battistos Fredianio projektą statė Lietuvos didysis etmonas Kazimieras Jonas Sapiega.