Lietuvoje

2019.05.27 18:22

Adamkus deda viltis į Nausėdą: tikisi, kad duos postūmį įstrigusioms reformoms

Aistė Valiauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.27 18:22

Buvę šalies vadovai į Gintaną Nausėdą deda nemažai vilčių. Valdas Adamkus tikisi, kad jis duos postūmį įstrigusioms reformoms, o Vytautas Landsbergis – kad nepasiduos įvairių grupių spaudimui ir liks nepriklausomas.

Būsimas prezidentas G. Nausėda jau pakviestas į būsimą darbovietę – prezidentūrą. Su prezidente Dalia Grybauskaite G. Nausėda aptarė laukiančius darbus, prezidentė pažadėjo savo pagalbą.

Triumfuodamas G. Nausėda dėkojo šeimai, komandai, savo oponentei Ingridai Šimonytei ir žadėjo kurti gerovės valstybę.

„Mes matomės tikrai ne pirmą, ne antrą, ne paskutinį kartą. Tikiuosi, kad mes visi kartu kursime gražesnę, laimingesnę, labiau savimi pasitikinčią ir darnesnę Lietuvą“, – teigia naujasis prezidentas.

Nepraėjus nė parai prezidentė jau spaudžia ranką išrinktajam prezidentui. D. Grybauskaitė nusistebi, kodėl būsimas šalies vadovas nedrąsiai stovi kampe. 45 minučių numatytų susitikimui rinkimų įspūdžiams ir prezidentinėms pamokoms neužtenka. G. Nausėda su D. Grybauskaite kalbėjosi gerą valandą.

Anksčiau spaudos konferencijoje G. Nausėda sakė, kad vis dėlto jo valdymas skirsis nuo G. Grybauskaitės. Būsimas prezidentas žada atverti prezidentūros duris visiems.

„Prezidentūra tiesiog turėtų tapti atviresnė, labiau linkusi bendradarbiauti, labiau linkusi klausyti patarimų, suprasdama, kad patarimai patarimais, bet galutinius sprendimus priima prezidentas ir jo komanda“, – teigia išrinktasis prezidentas.

G. Nausėda yra lyginamas su prezidentu V. Adamkumi, šis jį parėmė per rinkimų kampaniją. V. Adamkus viliasi, kad pirmasis G. Nausėdos darbas – išjudinti įstrigusias reformas.

„Pirmiausia, kad jis tikrai sutvirtins politinį gyvenimą, jo įžvalgus žvilgsnis į vidaus problemas atneš įpareigojimą. Jame matau žmogų, kuris turi pajėgumą, sugebėjimą įnešti naujas darbo sugyvenimo taisykles, jis turi aiškią viziją.

Mums visos žinomos problemos, ypač einant reformų keliu. Nenoriu vartoti to žodžio. Reformos vykdomos, bet iš vietos nė per 10 cm nejuda į priekį. Čia matyčiau, kad koncentracija duos poslinkį ta linkme ir pamatysime rezultatus, kurie reikalingi vidaus politikos srityse“, – tvirtina V. Adamkus.

G. Nausėda nuolat, kaip savo privalumą, pabrėžė nepriklausomybę nuo politinių jėgų. Tačiau Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas V. Landsbergis sako, kad G. Nausėda turi būti atsargus.

„Nežinome, kokie bus G. Nausėdos laikai, bet galima pažvelgti nusikėlus 15 metų į priekį ir, manau, G. Nausėda pats supranta, kad niekur nedingsta grupuotės, klanai, oligarchai. Manau, natūraliai G. Nausėdą turėtų remti Tėvynės sąjunga, bet čia pasigirs daug šauksmų – štai sakėm, kad jis dešinysis, jis niekad neneigė to“, – sako V. Landsbergis.

G. Nausėda jau patikino, kad tęs D. Grybauskaitės pradėtą kovą su oligarchais. Prezidentūros šeimininku G. Nausėda taps liepos 12 dieną, tačiau apsauga jį jau lydi nuo rinkimų nakties.

Plačiau – reportaže.

Žinios. Išrinktas naujas Europos Parlamentas

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt