Lietuvoje

2019.05.27 14:10

Maldeikienė: pabaigusi dirbti EP, pasitrauksiu iš politikos

atnaujinta 14.39

Pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje Europos Parlamento (EP) mandatą iškovojusi Seimo narė Aušra Maldeikienė sakė, kad, matydama visuomenės palaikymą, naujos politinės jėgos nekurs, o pabaigusi europarlamentarės kadenciją, iš politikos planuoja pasitraukti.

Anot jos, jos pažiūros yra aiškios ir ji nesunkiai galėtų suburti naują partiją, tačiau to nedarys.

„Aš negaliu dirbti su žmonėmis, kurie parduos politiką už postą“, – trumpai pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė A. Maldeikienė.

Pasak Seimo narės, ji siekia susitelkti ramiam darbui EP ir toliau politikoje nebedalyvaus.

„Aš daugiau nedalyvausiu jokiuose rinkimuose ir grįšiu po penkerių metų auginti vištų ir rašyti knygų“, – konstatavo politikė.

Maldeikienė apie Š. Marčiulionį: visiškas nesusipratimas

„Vilija Blinkevičiūtė ir Petras Auštrevičius yra patyrę, tvarkingi politikai, aš, skirtingai nei Lietuvos žiniasklaida, domėjausi jų kalbomis ir kas buvo daroma, tai aš nematau didelių problemų ir jų darbas yra tvarkoje. Rasa Juknevičienė ir Andrius Kubilius yra labai patyrę politikai ir manau, ypatingai

A. Kubilius, jie puikiai įsirašys į Europos liaudies partijų ratą ir tikrai ras neblogas pozicijas (...) Ponas Bronis Ropė yra puikus parlamentaras, tikrai nėra jokių problemų su jo buvimu. Jis atstovauja tam tikrą ideologinę poziciją“, – teigė A. Maldeikienė.

Tuo tarpu apie Viktorą Uspaskichą bei Šarūną Marčiulionį A. Maldeikienė buvo kardinaliai skirtingos nuomonės.

„Viktoras Uspaskichas kaip iki dabar užsiminėjo joga, tai ir dabar užsiiminės ir čia jo rinkėjų pasirinkimas. Pasirinkti žmogų, kuriam politinė netvarka galvoje. Politikas iš jo, kaip iš A. Maldeikienės krepšininkas.

Šarūnas Marčiulionis yra totalus nesusipratimas, jeigu Lietuvos tautai pasiūlytų siųsti A. Maldeikienę žaisti į NBA, ji irgi taip sužaistų (...) Jo nebus, EP sėdės kažkur kampe“, – teigė ji.

Preliminariais pirmadienio rytą atnaujintais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Europos Parlamento rinkimus laimėjo Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD), gavę tris mandatus.

Antroje vietoje liko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), o treti – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) – abi partijos gavo po du mandatus. Suskaičiuoti balsai iš visų 1972 apylinkių.

Į Europos Parlamentą dirbti vyks konservatoriai Liudas Mažylis, Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė, socialdemokratai Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas „valstiečiai“ Bronis Ropė ir Šarūnas Marčiulionis, „darbietis“ Viktoras Uspaskichas. Taip pat į EP „Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija delegavo Valdemarą Tomaševskį, Liberalų sąjūdis – Petrą Auštrevičių, o visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“ – Aušrą Maldeikienę.

EP rinkimuose visuomeninis komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“ iškovojo vieną mandatą, surinkęs 6,45 proc. rinkėjų balsų.

„Aušros Maldeikienės traukinys“ į laisvą vietą Seime kels R. Žemaitės kandidatūrą

„Aušros Maldeikienės traukinys“ lyderei laimėjus Europos Parlamento (EP) mandatą į atlaisvintą vietą Seime Žirmūnų apygardoje kels Rasos Žemaitės kandidatūrą.

„Mūsų rinkiminis traukinys dabar pasisuks į Žirmūnus, antrasis mūsų sąrašo narys R. Žemaitė bus tas žmogus, už kurį mes visi mūru stovėsime ir dirbsime, kad ji patektų į Seimą ir kalbėtų realiai apie Lietuvos šeimų problemas“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė ekonomistė A. Maldeikienė.

Visuomenininkė, viena asociacijos „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ lyderių R. Žemaitė visuomeninio rinkimų komiteto „Aušros Maldeikienės traukinys“ rinkimų sąraše į EP užėmė antrą poziciją.

A. Maldeikienė spaudos konferencijoje taip pat patvirtino neketinanti burti partijos, o Europos Parlamente planuoja rinktis tarp žaliųjų ir liberalų frakcijų.

„Techniškai mes važiuosime į Briuselį ir aš kalbėsiu su Liberalų ir demokratų aljansu ir žaliaisiais, man labai patinka naujasis žaliųjų lyderis ir jų pozicija, ji šiek tiek kairesnė nei mano asmeninės pažiūros, bet dalis mano traukinio yra kairesnių nei aš pažiūrų“, – kalbėjo A. Maldeikienė.

„Tikriausiai mes sustosime ties žaliaisiais, bet tai yra derybų klausimas, nes mums svarbu gauti tam tikras pozicijas, kurias mes turime pretenzijų turėti“, – teigė A. Maldeikienė.

Kalbėdama apie jos vadovaujamo visuomeninio komiteto sėkmę rinkimuose A. Maldeikienė teigė, jog nugalėti rinkimus „iš tiesų yra paprasta, tu turi turėti idėjų ir juodai dirbti“.

„Politinės jėgos nekursime, mano politinės pažiūros ganėtinai aiškios, jei aš norėčiau, galėčiau lengvai  rasti partiją ir joje įsiforminčiau, tiesiog aš negaliu dirbti su žmonėmis, kurie parduos politiką už postą“, – kalbėjo į EP išrinkta ekonomistė.

Ji taip pat patvirtino, kad baigusi kadenciją EP daugiau rinkimuose nekandidatuos: „Aš grįšiu po penkerių metų ir niekada nedalyvausiu jokiuose rinkimuose“.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, už visuomeninį rinkimų komitetą „Aušros Maldeikienės traukinys“ balsavo 6,1 proc. rinkėjų.