Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.27 13:06

Alytuje rinkimų apylinkėje beveik pusė komisijos narių buvo neblaivūs

atnaujinta 13.23
BNS, LRT.lt, ELTA 2019.05.27 13:06

Sekmadienio vakarą Alytuje, vienoje rinkimų apylinkėje, beveik pusė komisijos narių buvo neblaivūs.

Kaip pranešė Alytaus policijos atstovė Kristina Janulevičienė, apie 18.20 val. gautas pranešimas, kad rinkimų apylinkėje pastebėtas neblaivus komisijos narys.

Alytusplius.lt praneša, kad pareigūnai jiems nustatė lengvą girtumo laipsnį. Vienas „įpūtė“ 0,58 , kitas – 0,7 promilės, dar vienam buvo nustatytas 0,61 promilės girtumas.

Balsavimo apylinkės turėjo dirbti iki 20 valandos, vėliau buvo skaičiuojami balsai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė per spaudos konferenciją Seime teigė daugiau informacijos apie incidentą neturinti, situacija aiškinamasi.

„Nėra ką labai pildyti, buvo neblaivūs, tai buvo neblaivūs, o žmonės balsavo“, – apie paskelbtą informaciją sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.

Anot jo, neblaivūs komisijos nariai buvo nušalinti nuo darbo.

„Visi pažeidimai, kurie buvo užfiksuoti, tai arba stendo suplėšymas, arba kažkoks pranešimas apie viešosios tvarkos sutrikdymą, tačiau neužfiksavome nei vieno atvejo, kad būtų bandymas papirkti ar kitu būdu paveikti rinkėjų valią“, – spaudos konferencijoje Seime sakė E. Šileris.

Pasak jo, per pirmąjį rinkimų turą gauta 60 pranešimų, per antrąjį – 26 pranešimai apie galimus rinkimų įstatymo pažeidimus.

Dėl Europos Parlamento rinkimų policija yra pradėjusi vieną ikiteisminį tyrimą. „Tačiau surinkus duomenis matome, kad tai neturėtų turėti ženklios įtakos rinkimų baigčiai, neturėtų būti priiminėjami sprendimai dėl galimo rezultato naikinimo. Iš policijos pusės apibendrinant galima pasakyti, kad darbo buvo mažiau“ ,– sakė E. Šileris.

Pasak jo, buvo keistų skambučių kažkokių neblaivių asmenų, tačiau tendencija paskutinių kelių rinkimų yra „kultūringėjanti, mažiau kriminalų, mažiau purvo, daugiau tvarkos“.

Sekmadienį Lietuvoje vyko prezidento rinkimų antrasis turas ir rinkimai į Europos Parlamentą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi