Lietuvoje

2019.05.27 12:49

„Valstiečių“ užsispyrimas: su žurnalistais bendrauti nepasivargino nei išrinkti politikai, nei partijos lyderis

štabo vadovas: mes laimėjome
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2019.05.27 12:49

Nesėkmingai susiklostę prezidento rinkimai „valstiečiams“ didelių laimėjimų neatnešė ir prie urnų Europos Parlamento balsavime, nors „valstiečių“ štabo vadovas Linas Kontrimas sako – laimėti pavyko.

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga surinko 156 tūkst. arba beveik 12 proc. balsų ir turėtų gauti du mandatus. Europarlamente toliau turėtų dirbti Bronis Ropė, antroji vieta tenka buvusiam garsiam krepšininkui Šarūnui Marčiulioniui, nepriklausančiam partijai.

Nors ir pasidvigubino mandatų skaičių, pasidžiaugti tokiais rezultatais nei išrinkti europarlamentarai, nei partijos vadovas Ramūnas Karbauskis į spaudos konferenciją neatvyko.

Paklaustas, kodėl į spaudos konferenciją neatvyko ir išrinkti europarlamentarai ar partijos lyderis R. Karbaukis, L. Kontrimas teigė, kad EP reikalus pristatys jis, kaip štabo vadovas, o kitus politinius reikalus konkretūs asmenys pristatys vėliau.

Linas Kontrimas sako, kad „valstiečių“ pasirodymas EP rinkimuose – geras, mandatų skaičius padvigubintas, tai yra pergalė.

„Sveikinu turint naują prezidentą, taip pat sveikinu ir tuos, kurie laukėte ir 11 EP narių. Visai neblogai, kad Lietuvai atstovaus pakankamai eurooptimistiškai nusiteikę asmenys. Žiūrint į „valstiečių“ partiją – irgi paaugo, vietoje vieno turėsime du mandatus“, – sakė L. Kontrimas.

Paklaustas, ar politikai, kurie sulaukė rinkėjų pasitikėjimo, nepasirodydami spaudos konferencijoje tokiais veiksmais nerodo prasto tono, L. Kontrimas siūlė pažiūrėti į jau nuveiktus darbus, o ne ieškoti mažų detalių.

„Nedarykite jokių išvadų, kad tai paveiks kažkokį darbą ateityje. B. Ropė jau parodė, kad dirbo efektyviai, bus iš ko pasimokyti naujam politikui (Š. Marčiulioniui – LRT.lt) taip pat“, – kalbėjo L. Kontrimas.

„Viena pagrindinių jo idėjų buvo visiškai naujo jaunimo komiteto kūrimas, tokia mintis buvo pasitikta pozityviai“, – apie Š. Marčiulionio darbus EP kalbėjo L. Kontrimas.

Paklausus, ar „valstiečių“ rezultatą EP rinkimuose iš tiesų būtų galima vadinti pozityviu, L. Kontrimas teigė, kad nereikėtų per anksti laidoti partijų, kaip organizacijų, čia jis taip pat pateikė ir Liberalų sąjūdžio pavyzdį.

„Kad ir kaip būtų laidojama ne tik šita partija, bet, tarkime, ir Liberalų sąjūdis, partijų išlikimo principas priklauso nuo jų pačių. 2019 metų savivaldos rinkimuose jie gavo 11,19 proc., EP rinkimuose – 12,6 proc. Kitaip tariant, faktas yra toks, kad partijos turi daug šansų užbaigti diskusijas apie tai, kad partijų laikas Lietuvoje yra pasibaigęs“, – sakė L. Kontrimas.

Perklausus, ar tikrai tokį valdančiųjų pasirodymą iš tiesų būtų galima laikyti pergale, L. Kontrimas atsakė trumpai ir aiškiai.

„Taip, laimėjome. Faktas kaip 1 plius 1“, – trumpai „valstiečių“ situaciją apibūdino štabo vadovas.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt