Lietuvoje

2019.05.27 11:54

Landsbergis įvertino Šimonytės ateities perspektyvas: ji parodė naują politikos standartą

patvirtino, kad kvies vesti sąrašą
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2019.05.27 11:54

Europos Parlamento rinkimuose geriausiai pasirodžiusi opozicinė partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai santūriai džiaugiasi – rezultatas kukliai pozityvus. Tiesa, kone labiau nei rezultatais EP rinkimuose partijos lyderis Gabrielius Landsbergis pasidžiaugė Ingridos Šimonytės naujos politikės amplua, jis neabejoja, kad siūlys jai vesti sąrašą ateityje.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, sekmadienį už konservatorius iš viso balsavo daugiau kaip 243 tūkst. rinkėjų.

Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje TS-LKD partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigė, kad tiek rezultatai Europos Parlamente, tiek ir prezidento rinkimai yra vertinami teigiamai, o I. Šimonytės perspektyvos ateityje – puikios, su naujos politikos vizija, kurios trūko pastaraisiais metais Lietuvoje.

„Noriu padėkoti visiems, kurie palaikė tiek I. Šimonytę, tiek mūsų sąrašą Europos Parlamente. Rezultatus vertiname kaip kukliai neblogus, tiesa, lūkesčiai gal buvo kiek didesni, tačiau nusiminti nematome priežasties“, – spaudos konferencijoje trumpai kalbėjo G. Landsbergis.

Žurnalistai partijos lyderio paklausė apie viešojoje erdvėje išvakarėse pasirodžiusią informaciją, esą G. Landsbergis siūlytų I. Šimonytei užimti partijos lyderės poziciją. Anot G. Landsbergio, po šių prezidento rinkimų jis pamatė politikę visiškai kitame amplua, politinės lyderės perspektyvas.

„Kitais metais vyks eiliniai partijos pirmininko rinkimai. Mano kvietimas bus I. Šimonytei vesti sąrašą ir formuoti Vyriausybę. Ji įrodė savo galimybę telkti ir burti, ji parodė naujos politikos galimybę, reikia išlaikyti tą naują politikos standartą“, – sakė G. Landsbergis.

Tiesa, ne visi partijos nariai džiaugėsi I. Šimonytės pasirodymu prezidento rinkimuose.

Konservatorius Rimantas Dagys pastebėjo, jog antrajame ture I. Šimonytė surinko mažiau balsų nei prieš dvi savaites. Politiko teigimu, tai itin retas atvejis ir verta atkreipti dėmesį, kodėl taip nutiko.

„Mano manymu, lėmė nedviprasmiškai parodytas nusisukimas nuo mūsų partijos anksčiau tvirtai deklaruotų svarbiausių vertybių“, – savo nuomonę socialiniame tinkle išsako R. Dagys.

Kalbėdamas apie pagrindinių oponentų „valstiečių“ pasirodymą rinkimuose, G. Landsbergis teigė, kad tai būtų sunku vertinti kaip pozityvų laimėjimą.

„Rezultatas sunkiai vertinamas kaip pozityvus. Tai, ką mes jau fiksavome per savivaldos rinkimus, kad regionuose socdemai po truputį susigrąžina buvusį elektoratą, iš esmės, jie kelia egzistencinį klausimą „valstiečiams“, koks jų likimas yra toliau. Jei niekas nesikeis, ir tęsis dar metus, mes tą nuosmukį matysime dar didesnį“, – gana juodomis spalvomis „valstiečių“ ateitį piešė G. Landsbergis.

Europos Parlamente – dvi kryptys

Su konservatorių sąrašu į Europos Parlamentą patekęs Andrius Kubilius teigė, kad tiek prezidento rinkimų, tiek Europos Parlamento rezultatai rodo, jog Lietuva po truputį slenkasi toliau nuo populizmo.

„Tikiu, kad Lietuva gali būti tam tikra pirmoji kregždė visoje ES, mes matome, kad tas gąsdinimas, jog laimės populistai, nesirealizavo. Proeuropietiškos partijos turės dominuojančią padėtį parlamente, o tai reiškia, kad ir Europa po truputį pradeda išlipti iš populizmo krizės“, – kalbėjo A. Kubilius.

Europos Parlamento rinkimuose sąrašą vedęs istorikas Liudas Mažylis pasidžiaugė, jog atšventė gimtadienį tą pačią dieną kaip ir naujasis šalies vadovas G. Nausėda. Be to, naujai išrinktas europarlamentaras pridūrė, kad rinkimai parodė ir I. Šimonytės perspektyvą ateities politikoje.

„Lietuva įžengė į naują, perspektyvų politikos etapą. Šie įpareigojimai mums yra iš tikro labai dideli. Dėkoju, kurie rėmė ir balsavo“, – trumpai dėl sėkmės rinkimuose pasidžiaugė L. Mažylis.

Dėl prezidento rinkimų partijos kolegoms antrino ir Rasa Juknevičienė, ji pasidžiaugė rinkimų baigtimi, ypač antrajame ture besivaržiusių konkurentų kova, taip pat aktyviu jaunų žmonių dalyvavimu rinkimuose.

„Tai investicija į ateitį. Žinoma, pirmiausiai mes dėkingi I. Šimonytei, ji sulaukė didelio palaikymo, ypač virtualioje erdvėje“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Kalbėdamas apie darbą Europos Parlamente, ilgametis konservatorių partijos narys A. Kubilius išskyrė du prioritetus – padėti ES kurti naujus instrumentus naujajai Europai neįstrigti ilgoje socialinėje stagnacijoje ir ypatingą dėmesį pozityvioms transformacijoms Rytų Europos valstybių kontekste.

 

 

 

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt